ARGUVAN VAKFI GECESİ YAPILDI

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Gecesi yapıldı. Yapılan gecede dostluk ve dayanışma örneği sergilenirken eğitime katkı sağlanması amacıyla burs taahhüdünde bulunuldu.

ARGUVAN VAKFI GECESİ YAPILDI
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Dostluk ve Dayanışma Gecesi 19 Kasım 2011 Cumartesi günü İstanbul Ümraniye salon Princess de yapıldı. Yapılan gecede dostluk ve dayanışma örneği sergilenirken eğitime katkı sağlanması amacıyla burs taahhüdünde bulunuldu.
Geceye Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Arguvan Belediye Başkanı  Hüseyin Taştan eşleri ile birlikte katılırken CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi,protokol üyeleri, sanatçılar, şairler, yazarlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Arguvan Dernekleri, Arguvanlılar katıldılar.
Funda Salman’ın sunduğu gecede Sanatçılar Sercan Direk, Cemal Öztaş ve Töre Anadolu katılımcılara türkü ziyafeti sundular.
Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu gecede konuşma yaptılar. Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nun konuşmasında Arguvan Yoncalı Barajı ve Arguvan’a Kültür evi yapımı konusundaki sözlerini yerine getirmek üzere girişimlerini sürdürdüklerini belirtmesi dikkati çekti.
Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş konuşmasında toplumların medeniliği yaşadıkları bölgelerde sivil toplum kuruluşlarına olan üyelik sayılarıyla ölçüldüğünü Arguvanlıların örgütlenmenin önemini ve gerekliliğini görüp örgütlenme konusunda köy dernekleri ve vakıf örgütlülüğüyle bu konuya verdiği önemi göstermiş oluyor dedi.
Kızıldaş değişen global dünyada, insan ilişkilerinin samimiyetinin donuklaştığı, menfaat ilişkilerinin ön planda tutulduğu, sanal alemin insan duygularının yozlaştırdığı ve her şeyden önemli olan kültürümüzün artık yok denecek kadar azaldığı bir süreçten geçildiğini Arguvan vakfı olarak bu yozlaşmaya ve kirliliğe karşı kültürümüzü korumanın mücadelesini verdiklerini ülkemizde yargının siyasallaştığı, gazetecilerin haber yazmaktan korktuğu, köşe yazarlarının eleştirilmekten çekindiği, öğrencilerin hak aramaktan dolayı hapse atıldığı, haklarını arayan emekçilerin biber gazına ve joplanmaya maruz kaldığı, iktidara muhalefet etmenin örgüt üyeliği ve çete oluşturmayla suçlandığı, akademisyenlerin, bilim adamlarının tutuklandığı bir dönemden geçildiğini Bizlerin, çocuklarımız ve torunlarımızın gelecekte karşı karşıya kalacakları karanlık günleri yaşamamak için bu günden örgütlü bir mücadelenin gerekli olduğunu bu konuda bütün birey ve sivil toplum kuruluşlarının üzerine düşeni eksiksiz yapması gerektiğini düşünüyoruz dedi.
Gecenin asıl amacı olan eğitime destek sunmak olduğunu vurgulayan Kızıldaş toplumda bireyselliğin körüklediği, cahilliğin kol gezdiği, depremde enkaz altında kalmanın kader sayıldığı, eğitime ayrılan bütçenin diyanete ayrılan bütçenin gerisinde kaldığı bir dönemde öğrencilerin kurumlardan alacağı küçük burslara muhtaç edildiği, bir süreci yaşıyoruz. Bizlere bu olumsuz süreci yaşatanlara inat, eğitim almak isteyip de maddi olanaksızlıklar nedeniyle eğitimlerin devam etmekte zorluk çeken öğrenci kardeşlerimize destek olmak bizim için zorunluluk olduğunu vurgulayıp Eğitimin önemini bilen bir topluluk olarak, yüksek okulda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs sağlamak amacıyla düzenlediğimiz gecede geçen yıl olduğu gibi katkı ve desteğin artarak süreceğini biliyoruz dedi.
Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın konuşması üzerine Arguvan Vakfı Yönetin Kurulu Başkan Yardımcısı, kurucu üyesi ve eski başkanlarından Hasan Aydın’ın sahnede yaptığı güzel bir sunum sonrasında katılımcılar burs taahhüdünde bulundular.
Yeni çıkan Arguvan Olgusu dergisinin tüm katılımcılara hediye edildiği gece geç saatlere kadar sürdü.
Geceye katılanlar Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’a ve yönetim kuruluna çalışmalarından duydukları memnuniyeti belirtip emeklerinden dolayı teşekkür ederek geceden ayrıldılar.
www.arguvanhaber.com 

Foto: Rıza PARLAKYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56