ARGUVAN VAKFI GECESİ YAPILDI

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfının düzenlediği dostluk ve dayanışma gecesi 16 Ekim 2010 Cumartesi günü, ciddi bir katılımla coşku içinde yapıldı. Gece her yönü ile amacına ulaştı; dostluk ve dayanışma örneği sergilendi. Belirli sayıdaki öğrenciye burs verilebilmesi için maddi kaynakta sağlandı.

ARGUVAN VAKFI GECESİ YAPILDI
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfının düzenlediği dostluk ve dayanışma gecesi 16 Ekim 2010 Cumartesi günü, ciddi bir katılımla coşku içinde yapıldı. Gece her yönü ile amacına ulaştı; dostluk ve dayanışma örneği sergilendi. Belirli sayıdaki öğrenciye burs verilebilmesi için maddi kaynakta sağlandı.
Geceye CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, CHP İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Mengüç, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım Aydoğdu ile Sivil Toplum örgütleri temsilcileri, Arguvan Dernekleri, Arguvanlılar ve Arguvanlı dostları katıldı.
Geceyi Sema Erbaş sundu, Gece Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın hoş geldiniz ve vakıf çalışmaları hakkında bilgi verdiği konuşması ile başladı. Daha sonra eski Vakıf Başkanı Sadık Semih Kayhan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ve Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı da gecede birer konuşma yaptılar.
Geceye Ankara’dan gelen sanatçı Erhan Yılmaz başta olmak üzere Grup Pozitif, Kısmet Yıldız ve Nilüfer Sarıtaş katılımcılara türkü ziyafeti sundular.
-İstanbul’da bulunan Arguvan dernekleri vakfın düzenlediği geceye ciddi bir katılım sağladılar. 
-Gecede Vakıf çalışmalarından görüntülerin yer aldığı slâyt gösterisi yapıldı.
-Arguvan Olgusu dergisinin yeni sayısı katılımcılara hediye edildi.
-Gecede birbirlerini uzun süredir göremeyen Arguvanlılar hasret giderme imkânı buldular.
-Geceye katılanlar veya geceye katılamayıp öğrenci bursu verme taahhüdünde bulunanların taahhütlerini yerine getirmesi halinde, Arguvan Vakfı 2010-2011 öğretim yılında ihtiyaç sahibi belirli sayıdaki öğrenciye burs verebilecek kaynağı bulmuş oldu. 
Geç saatlere kadar devam eden geceden ayrılanlar Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’a ve yönetim kuruluna titizlikle hazırlanan gecedeki emeklerinden dolayı teşekkür ettiler.

www.arguvanhaber.com


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56