ARGUVAN VAKFI KURUCULARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı yönetim kurulu 08.01.2012 Pazar günü Vakıf kurucuları ile kahvaltıda bir araya geldi.

ARGUVAN VAKFI KURUCULARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı yönetim kurulu 08.01.2012 Pazar günü,İstanbul Bostancı Club Sporium Tesisleri Yadinbey Restorantta Vakıf kurucuları ile kahvaltıda bir araya geldi.
 
Kahvaltılı toplantı, Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Haydar Karaçam’ın Arguvan Vakfının oluşumu ve bu günlere gelme sürecini kısa bir şekilde anlatıp, ülkemizde son yıllarda yaşanan düşündürücü gelişmeleri vurgulayan kısa konuşması ile başladı. 
 
Daha sonra söz alan Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş; katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra yaptığı konuşmasında Arguvan Vakfının kuruculardan önemli güç ve destek aldığını, 29 Ocak 2011 tarihinde yapılacak Vakfın olağan genel kurulu hakkında bilgi verip kurucuların genel kurula katılımlarını ve vakfın çalışmalarına desteklerinin devamını beklediklerini belirtti. 
 
Vakfın yaptığı çalışmaları, faaliyetleri ve onuncusu düzenlenecek olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin Arguvanda yapılacak ön hazırlık  toplantısı hakkında bilgi veren Kızıldaş, Vakfın demokratik kitle örgütleri ile işbirliğini devam ettirdiğini belirtip bundan duydukları memnuniyeti vurguladı. Demokratik kitle örgütlerinin desteği, vakıf kurucuları ve duyarlı Arguvanlar ile Arguvanlı dostlarının katılımıyla yaptıkları gece etkinliliği sonrasında ihtiyaç sahibi yüksek öğrenim gören 111 öğrenciye burs temin edildiğini belirtip Yönetim Kurulu adına katkı sunanlara teşekkür etti.  
 
Vakıf başkanı Mehmet Kızldaş’ın konuşmasından sonra söz alan katılımcılardan Nimet Karabulut, Hasan Basri Çıplak, İhsan Karaçam, Ali Ekber Pekşen, Kamber Yıldırım, Bektaş Fırat, Ersoy Eren, Ahmet Barut, Saadet Karaçam, Soner Karakuş, Zeynal Suna, Şahinder Karahan, Songül Altunay, Süleyman Kılıç, Kevser Aydın, Gani Korkmaz, Muharrem Korkmaz, Fatma Özdoğan, Ali Naki Efe, Hakkı Babatürk, Hacı Kolak, Kadir İncesu, Kibar Akkol ve Latif Adıgüzel ‘de düşüncelerini paylaştılar.
 
Katılımcılar konuşmalarında, Arguvan Vakfının geçmişten günümüze Kültürümüze yönelik başarılı çalışmalarının bu dönemde de devam ettirilmesi ve Arguvan’ın demokratik kitle örgütleri ile işbirliğini sürdürmesinden duydukları memnuniyeti belirtip, son yapılan gece etkinliğinde ve bu kahvaltıda vakfın ilk kuruluş yıllarındaki heyecanı bir kez daha hissettiklerini belirtip yönetim kuruluna emeklerinden teşekkür ettiler.
 
www.arguvanhaber.com 

Fotograflar:Kadir İncesu

















 












 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56