ARGUVAN VAKFI MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Arguvan Vakfı mali genel kurulu 23 Ocak 2011 Pazar günü Vakıf merkezinde yapıldı.

ARGUVAN VAKFI MALİ GENEL KURULU YAPILDI
Arguvan Vakfı mali genel kurulu 23 Ocak 2011 Pazar günü Vakıf merkezinde yapıldı. Genel kurul’un açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Mehmet Kızıldaş yaptı. Divan heyeti Başkanlığına Kamber Yıldırım, Başkan yardımcılığına Nimet Karabulut, Fatma Aydın ve Ersoy Eren önerildi ve kabul edildi. Genel kurulda faaliyet raporu Vakıf Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından slâyt gösterisi ile anlatılarak okundu, mali bilanço Vakıf Saymanı Veysel Karahan, Denetleme Raporu Zeynel Suna, Tahmini Bütçe Celal Yıldırım tarafından okunduktan sonra genel kurulca ibra edildi.
Genel kurulda mali bilanço okunduğunda yönetim kurulunun başarılı bir planlama yaparak vakfı maddi olarak daha iyi bir konuma getirdiği görüldü. Genel kurula katılan kurucular vakıf yönetim kuruluna çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.
ARGUVAN VAKFININ 2010 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ FAALİYETLERDEN BAZILARI
ARGUVAN KÖY DERNEKLERİ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİLDİ                                                        
Arguvan köy dernekleri ile birlikte hareket edildi. Yapılabilecek ortak projeler hakkında toplantılar yapılarak görüşüldü. Toplantılar Arguvan Vakfı merkezi haricinde diğer köy derneklerinde de yapıldı.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın vakfa yaptığı ziyarette derneklerle de ortak toplantı yapıldı. Arguvan ekonomisi ve festival ile ilgili düşünceler görüşüldü. Festivalin birlikte yapılması kararlaştırıldı. Derneklerle yapılan ortak toplantılarda alınan ortak hareket etme kararı gereğince 8 Arguvan Türkü Festivali düzenleme komitesi ve çalışma komisyonları oluşturuldu.
8.ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ                                                                           
Festival hazırlıkları ile ilgili derneklerin bilgilendirilmesi ve festivale yönelik önerilerinin alınması, isteklerinin dinlenmesiyle ilgili toplantı yapıldı. 8.Uluslararası Arguvan Türkü Festivali; Arguvan Belediyesi, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı ve Köy Derneklerinin ortak organizasyonu olarak düzenlendi. Festivalde Köy gezileri düzenlendi, sokak tiyatrosu gösterimi yapıldı, panel düzenlendi, resim sergisi açıldı.
Dernek başkanlarıyla ortak toplantı yapıldı. Festival değerlendirilmesi ve 2011 yılında yapılacak festivale yönelik öneriler ve görüşler alındı.
10. ARGUVAN AĞZI TÜRKÜ YARIŞMASI YAPILDI
                                                                                  
“10. ARGUVAN AĞZI TÜRKÜ YARIŞMASI”  için ön eleme, vakıf merkezinde Mehmet Sarıaltun başkanlığındaki jüri tarafından yapıldı. Ön elemelere 43 yarışmacı katıldı. Arguvan Ağzı Türkü Yarışması ile ilgili köy dernekleriyle ortak toplantı yapıldı. 10. Arguvan Türküleri Ses Yarışması Zübeyde Hanım Öğretmenevinde geniş bir katılımla yapıldı. Yarışma sonucunda Erol Parlak başkanlığındaki jurinin değerlendirmesi neticesinde Metin Erbek 1. Songül Demir 2. Barış Cırıt 3. oldu.
ARGUVAN OLGUSU DERGİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM ETTİRİLDİ  

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı yayın organı “Arguvan Olgusu” dergisinin 25, 26 ve 27. sayıları çıkartıldı.
EĞİTİM BURSLARI TEMİN EDEBİLMEK AMACIYLA YEMEKLİ GECE DÜZENLENDİ.                                                                                    Salon Vals de Arguvan Kaymakamı, Arguvan Belediye Başkanı, çok sayıda Arguvanlı ve Arguvanlı dostunun katıldığı kalabalık ve coşkulu bir gece düzenlendi. Eğitim bursu için buluşulan gecede, çok sayıdaki katılımcı eğitim bursuna katkıda bulundu.
Gecede 50 öğrenci bursu taahhüdünde bulunan Sarıyer Malatyalılar Derneği Yönetimi bu taahhüdünü yerine getirmedi.
ARGUVANLI 68 ÖĞRENCİYE BURS VERİLDİ                 
Arguvanlı 68 üniversite öğrencisine burs olanağı sağlandı. Ayrıca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinden 3 Arguvanlı öğrenciye burs temin edildi.
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vakıf merkezinde kutlandı. Altın Portakal ödüllü “Gündelikçiler” belgeseli izlendi, halk evleri yönetim kurulu üyesi Semra Ocak, Türkiye’de ve dünyadaki kadın hareketleri üzerine konuştu.Kadın eylemliklerini konu alan resimler sergilendi. Etkinliğin sonunda Yasemin Eroğlu ve Özlem Özdemir ‘den türküler dinlendi.
TURİZİM HAFTASINDA STAND AÇILDI
                                                                                                           
Ataşehir Dilek Sabancı Meslek Lisesinde düzenlenen Turizm Haftası etkinliğine Arguvan vakfı olarak katılarak stant açıldı.
VAKFI KURUCULARI İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELİNDİ

Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde vakıf kurucuları ve vakıf yöneticileri ile kahvaltı yapıldı. Yapılan kahvaltıya Arguvan Belediye başkanı Hüseyin Taştan da katıldı.
VAKIF YÖNETİM KURULU VE KÖY DERNEKLERİ YÖNETİM KURULLARI AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ. 
                                                                                                                                                                      
Vakıf yönetim kurulu, eşleri, köy dernek yönetim kurulu ve eşleriyle birlikte tanışmak, birlikteliği pekiştirmek için ortak bir akşam yemeği düzenlendi.
YANSI KÜLTÜR MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ GÖSTERİLERİNİ SUNDU

Yansı Kültür Sanat ve Beşik Halk Oyunları Derneği ile ortak Yeditepe Üniversitesi konferans salonunda kurs alan öğrenciler gösterilerini ailelerine ve seyredenlere sergilediler.
GİTAR ÖĞRENCİLERİ VAKIF MERKEZİNDE DİNLETİ VERDİLER

Vakıf gitar öğrencileri, vakıf merkezinde dinleti verdiler.
ARİFE KALENDER SÖYLEŞİSİ YAPILDI
    
                                                                                                            Vakıf merkezinde düzenlenen söyleşinin konuğu Arguvan Ermişli köyünden şair yazar Arife Kalender oldu. Söyleşiyi Kadir İncesu yönetti. Kalabalık bir dinleyici kitlesinin olduğu toplantıya sanatçı Muharrem Temiz türküleriyle renk kattı.
VAKIF ETKİNLİKLERİ ARŞİVLEME SİSTEMİ OLUŞTURULDU

Vakıf etkinliklerine yönelik arşivleme sistemi oluşturuldu.
ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BATTAL İLGEZDİ ZİYARET EDİLDİ                                                                

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve belediye başkan yardımcısı Sadık S. Kayhan ziyaret edildi.
METİN ÖZTÜRK ARGUVAN SAĞLIK OCAĞINA İLAÇ GÖNDERDİ

Metin Öztürk tarafından temin edilen iki koli ilaç, iki defa Arguvan Sağlık ocağına verilmek üzere Arguvan Belediye Başkanlığına gönderildi.
ARGUVANLI GENÇLERLE TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Arguvanlı gençler ile tanışma toplantısı yapıldı. Gençlerin vakıf yönetim kurulu ile tanışması ve kendi aralarında kaynaşması sağlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56