ARGUVAN VAKFI VE DERNEKLERİ 2012 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI

İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Vakfı ve Dernekleri 2012 yılının ilk toplantısını yaptılar. Toplantıda Dernekler Arguvan Vakfı’nın demokratik kitle örgütleri ile Malatya’da toplantı yapma düşüncesini olumlu bulduklarını belirttiler.

ARGUVAN VAKFI VE DERNEKLERİ 2012 YILININ İLK TOPLANTISINI YAPTI
İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Vakfı ve Dernekleri Sığırcıuşağı (Çakmak) Köyü derneğinde 2 Ocak 2012 Pazartesi akşam 2012 yılının ilk toplantısını yaptılar.
Toplantı Dernek Başkanı Hasan Baltacı’nın hoşgeldiniz konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş 2012 yılında 10.düzenlenecek olan ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ’NİN ön hazırlıklarına başlamak üzere 13 Ocak 2012 Cuma günü Malatya’da Arguvan Belediye Başkanı, Arguvan Vakfı Başkanı ile Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul’daki Derneklerin Temsilcileri, Malatya’daki Arguvan Dernekleri, Arguvan ve Köylerindeki Dernekler, Ankara Arguvanlılar Derneği ve Almanya Arguvanlılar Derneğinin de katılmasını planladıkları toplantı hakkında bilgi verdi.
Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın yaptığı bilgilendirme sonrasında Dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Arguvan’ın günümüz şartlarında birlikteliğe daha fazla ihtiyacı olduğunu bu nedenle Arguvan Vakfı’nın demokratik kitle örgütleri ile Malatya’da toplantı yapma düşüncesini olumlu bulduklarını, festivalin 10. Yılında daha coşkulu bir festivalin yapılmasının gerektiğini belirttiler.
Dernekler hep birlikte hareket edilmesi hususunda duydukları memnuniyeti belirtip, yapılacak çalışmalara desteklerinin devam edeceğini belirttiler.
Arguvan Vakfı ile birlikte Arguvan Merkez, Asar, Bellikler, Çavuş, Çayırlı (Arakel), Doydum, Eymir, Kuruttaş, Kuyudere (Minayik), Kınık, Sığırcıuşağı (Çakmak), Yazıbaşı (Narmikan), Yayıklı (Çiftlik), Yoncalı (Brik) derneklerinin katıldığı toplantıda yapılan konuşmalardan sonra Malatya’da yapılacak toplantıya katılacaklar belirlendi.  
Toplantı sonunda katılımcılar Sığırcıuşağı Köyü Derneği yönetim kuruluna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek dernekten ayrıldılar.
 
  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56