ARGUVAN VAKFI VE KÖY DERNEKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı, İstanbul’daki Arguvan köy dernekleri ile birlikte 26 01.2011 tarihinde toplantı yaptı.

ARGUVAN VAKFI VE KÖY DERNEKLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı, İstanbul’daki Arguvan köy dernekleri ile birlikte 26 01.2011 tarihinde toplantı yaptı. Toplantının ev sahipliğini Kuyudere (Minayik) Köyü yaptı.
Kuyudere Köyü Dernek Başkanı İlhan Aksüt’ün hoş geldiniz konuşmasından sonra, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş Vakfın 2011 yılı içinde yapmayı planladığı etkinlikleri ve konuşulacak olan gündemdeki konuları dernek başkanları ile paylaştı, görüşlerini aldı.

Kızıldaş yaptığı konuşmasında yönetim kurulu olarak Arguvan dernekleri ile kollektif çalışmayı esas aldıklarını, buna özen gösterdiklerini, bu nedenle yapacakları çalışmaları derneklerle paylaşıp, görüş ve önerilerini aldıklarını belirtip aşağıdaki konuları gündeme getirdi.
-8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması 6 Mart 2011 tarihinde vakıf merkezinde yapılacak.
-10.Geleneksel Arguvan Türküleri Ses Yarışması 24 Nisan 2011 tarihinde Yeditepe Üniversitesi konser salonunda yapılacak.
-9. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali 23-24 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılacak.
-Vakıf gecesi 19 Kasım 2011’de Ümraniye Salon Prenses’de yapılacak.
- Arguvan Belediyesinin üstü kapalı yeni bir Pazar yerinin yapılması, yapılacak Pazar yerinin festival döneminde stand alanı olarak kullanılması konusundaki görüşü ve talebi gündeme getirildi.
-Arguvan Kaymakamlığının yeni bir eder (iş makinası) alımı konusundaki talebi gündeme getirildi.
Toplantıya katılanlar açıklanan etkinlikler ve talepler hakkında görüşlerini paylaştılar, ayrıca dernekler kendi yapacakları etkinlikler hakkında bilgi verdiler.
Toplantı sonrasında katılımcılar, Kuyudere Köyü Dernek yönetim kuruluna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56