ARGUVAN VAKFINDA SANATÇILARLA TOPLANTI YAPILDI

Arguvan için sanatçılar ne yapabilir, sanatçı kimliğiyle ne türlü katkılar da bulunabilirler konusu gündeme gelince Arguvan Belgeseli çekilebilir mi? Önerisi üzerine Arguvan Belgeseli için komisyon oluşturuldu.

ARGUVAN VAKFINDA SANATÇILARLA TOPLANTI YAPILDI
Arguvan Vakfı Arguvanlı sanatçılarıyla bir toplantı yaptı. Vakıf merkezinde düzenlenen toplantıya çeşitli dalarda sanatçı kimliği olan Arguvanlılar katıldı.
Toplantıda katılımcılara yöresel yemeklerden içli kökte ve börek ikram edildi. Yemekten sonra Vakıf başkanı Mehmet Kızıldaş’ın hoş geldiniz konuşması sonrasında sanatçıların muhalif yapısıyla sistemi sorgulayan yapısından söz ettikten sonra sözü katılımcılara bıraktı.
Toplantıya katılan sanatçılar kısaca kendilerini tanıtı. Yaklaşık 40 kişinin katıldığı toplantıda sanatçılar vakıftan beklentilerini dile getirdiler. Etkinliklerde Arguvan yöresel sanatçılara daha fazla yer verilmesini isteyip ekonomik anlamda desteğin unutulmamasını hatırlattılar. Yapılan ve yapılması gereken etkinliklerin tartışıldığı toplantıda festivalin bir yıl ertelenmesinin nedenleri de konuşuldu.
Arguvan için sanatçılar ne yapabilir, sanatçı kimliğiyle ne türlü katkılar da bulunabilirler konusu gündeme gelince Arife Kalender Arguvan Belgeseli çekilebilir mi? Önerisini Kanal D kameraman olarak çalışan İsmail Özmeral’a sordu. İsmail Özmeral “Böyle bir düşüncem tabi ki var. Belgesel zaman, çaba, özveri ve sponsorun yanı sıra sabır gerektiren bir çalışma birlikte katkı sunulursa neden yapılmasın ki?” dedi. Arife Kalender “Ellimden geldiği kadar her türlü desteği sunacağını ve aktif görev alabileceğini belirtti.  Diğer sanatçılardan destek bulunca Arguvan Belgeseli için komisyon oluşturulması önerildi. Komisyona daha sonra da katkı sunanların eklenerek genişletilmesi koşuluyla oluşturuldu.
Arguvan Belgeseli Hazırlama Komisyonu
Arife KALENDER
Kadir İNCESU
Seval EROĞLU
Metin ERBEK
İsmail ÖZMERAL
Battal ÇIPLAK
Abdurrahman  ÇIPLAK
Aşık EKBERİ
Süleyman KILIÇ
Yasemin EROĞLU
Rıza PARLAK

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56