ARGUVAN VAKFINDAN ANLAMLI GECE

Gecenin tüm gelirini eğitime katkı için ayıran Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı bu yıl da 13 Ekim’de Salon Prenses’te dostluk ve dayanışma yemeği düzenledi.

ARGUVAN VAKFINDAN ANLAMLI GECE
Gecenin tüm gelirini eğitime katkı için ayıran Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı bu yıl da 13 Ekim’de Salon Prenses’te dostluk ve dayanışma yemeği düzenledi. Gecede dostluk da vardı, dayanışma da. Eğitim de vardı, yardımlaşma da. Kardeşlik de vardı barış da;
 
Yoğun bir katılımın sağlandığı geceye ilgi büyüktü. Geceye birçok siyasi parti temsilcileri, dernekler, demokratik kitle örgüt temsilcileri katıldı. Katılanlar arasında CHP grup başkanvekili Akif Hamzaçebi, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, CHP ve ÖDP ilce başkanları da katılarak geceye destek oldular.
 
Gece anlamıyla bütünleşti dersek doğru bir tespit yapmış oluruz. Eğitim bursu için vakıf yönetim kurulu başkan yardımcısı Hasan Aydın gecenin anlamına ilişki konuşmasını yaptıktan sonra duyarlı tüm Arguvanlıların ve Arguvan dostlarının desteğini istedi. bu çağrıya önemli ölçüde karşılık veren konuklar eğitime katkı sunmak amacıyla burs sözü verdiler.
 
Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş da gecede bir konuşma yaptı; Kızıldaş konuşmasında” Arguvanlılar örgütlenmenin önemini bildiklerini ve bu konuda üzerlerine düşeni yaptıklarını söyledi. Kızıldaş “değişen global dünyada insan ilişkilerinin ve samimiyetin yok olduğunu, menfaat ilişkilerinin ön planda olduğunu, insanın yozlaştığı ve her şeyden önemlisi kültürümüzün yok denecek kadar azaldığı bir süreçten geçiyoruz. Vakıf olarak bu yozlaşmaya karşı duruyoruz. Bugün yağrının siyasallaştığı, gazekicilerin haber yapmaktan korktuğu, öğrencilerin haklarını aramalarından dolayı hapse atıldığı, haklarını arayan emekçilerin coplamaya ve biber gazına maruz kaldığı, iktidara muhalefet etmenin örgüt üyeliğiyle ve çete oluşturmakla suçlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bizler geleceğimiz olan gençlerimizin bu zorbalığa ve karanlığa karşı durabilmeleri için onlara sahip çıkıyoruz. Bugün gelişmekte olan sisteme karşı örgütlü bir mücadele vermeliyiz, üzerimize düşen görevleri eksiksiz yapmalıyız dedi”.
 
Gecede coşkunun halaya dönüştüğü kolların yüreklerle buluştuğu anları da yaşandı; bu anlamlı geceye herkesin yakından tanıdığı ve beğeniyle dinlediği pınar aydınlar, Kürtçe ezgiler seslendiren xezal ve Arguvan yöre sanatçılarında turan yalcın kaya konuklara müzik ziyafeti sundu. Coşkulu ve anlamalı bir geceyi yaşayan Arguvan’lılar bir sene sonraki gecede buluşma dilekleriyle salondan ayrıldılar.
 
Haber ve Foto:  Azmi TulunayYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56