ARGUVAN VAKIF VE DERNEKLERİ FESTİVAL AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPACAK

Malatya İl Kültür Müdürünün yaptığı uluslar arası boyutta türkü festivali açıklaması ile ilgili İstanbuldaki Arguvan vakıf ve köy dernekleri 08.04.2011 Cuma günü konuyu değerlendirmek üzere konuyla ilgili kişilerinde katılabileceği bir değerlendirme toplantısı yapacak.

ARGUVAN VAKIF VE DERNEKLERİ FESTİVAL AÇIKLAMALARINI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPACAK
05-04-2011 Tarihinde Malatya da yapılan il koordinasyon kurulu toplantısında İl Kültür Müdürü yıllık proğrama yönelik yaptığı açıklamada sonbaharda Malatya da uluslar arası boyutta türkü festivali düzenleneceğini söylemiştir.  
      
Toplantıda bulunan basın mensupları olaya büyük tepki göstermişlerdir. Arguvan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Taştan, Vakıf Başkanımız Mehmet Kızıldaş'ın, sanatçıların ve kamuoyunun tepkisi üzerine 06- 05- 2011 Tarihinde İl Kültür Müdürü geri adım atarak dil sürçmesi olduğunu sempozyum yerine festival dediğini belirtmiştir.
Dil sürçmeside olsa böyle bir düşüncenin varlığı bizleri çok rahatsız etmiştir.  
       
İstanbul'da bulunan bütün Arguvan vakıf ve köy derneklerini ve konuyla ilgili kişileri 08-04-2011 Cuma günü saat 20.00 de Yoncalı dernek binasında konuyu değerlendirmek üzere toplantıya davet ediyoruz.     
 
 
 
Arguvan ve Köyleri Egitim Kültür Vakfı Yönetim Kurulu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56