ARGUVAN VE KÖYLERİ MUHTARLIK HİZMET BÜROSU AÇILDI

Arguvan ve köyleri muhtarlık hizmet bürosu, Arguvan’da törenle açıldı.

 ARGUVAN VE KÖYLERİ MUHTARLIK HİZMET BÜROSU AÇILDI
         Arguvan ve köyleri muhtarlık hizmet bürosu, Arguvan’da törenle açıldı. Törene Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Malatya’daki Arguvan köy derneklerinin yöneticileri; Atmalılar, Kızık, Eymir, Yukarı Sülmenli, Dolaylı (Halpuz), Çavuş, Akören, Bozan, Armutlu (Kuşu), Bozburun (Parçikân) Eymirliler, Arguvan Gençlik ve Kültür Dernekleri; CHP Malatya milletvekili aday adayı Avukat Muharrem Kılıç ve çok sayıda köy muhtarı katıldı.
Arguvan ve köyleri muhtarlık hizmet bürosunun açılışını yapan Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı: “Muhtarlar, halka en yakın, halkın seçtiği devlet görevlisidir. Halkın sorunlarını yerinde görerek bizimle bağ kuran, iletişim sağlayan da muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızın da birbirleriyle iletişim kurmaları, bilgi paylaşımları oldukça önemlidir. Bu büro aracılığıyla, sözlü ve yazılı iletişimlerini sağlamaları, işlerin daha hızlı yürümesi anlamına gelir. Hayırlı olsun.” dedi.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan:” Belediye olarak biz, bu büroyu tüm muhtarlarımızın emrine verdik. Kira istemeyeceğiz, içine gerekli olan büro malzemelerini belediye olarak biz sağlayacağız. Muhtarlarımızın yazışmalarını gerçekleştirecek görevlinin ücretini de muhtarlarımız üstlenecekler. Artık bir araya gelebilecekleri, devlet kademeleriyle daha hızlı iletişime geçebilecekleri bir büroları var. Bu büroyu, yararlı işlerde kullandıkları sürece tüm muhtarlarımızın yanında ve emrindeyiz. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.
Muhtarların sözcüsü olan bir köy muhtarı da kaymakam, belediye başkanı ve Malatya’daki Arguvan köy derneklerinin temsilcilerine, muhtarlara verdikleri destek için teşekkür etti.

TÜRKÜ FESTİVALİ İÇİN BELEDİYE KASASINDAN BİR KURUŞ HARCANMIYOR
Daha sonra, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Malatya’daki Arguvan köy derneklerinin yöneticileriyle belediyenin toplantı salonunda bir araya geldi. İstanbul’daki Arguvanlılar Kültür Vakfı’nın dernekleri birleştirmedeki önemini vurguladı. Her yıl yapılan Arguvan Türkü Festivali için Arguvan Belediyesinin kasasından bir kuruşun çıkmadığını, tüm giderleri vakfın üstlendiğini söyledi.
                 ADAY ADAYLARI, ON BİN LİRAYLA GELSİNLER
 Başkan Hüseyin Taştan’ın önemli bir de duyurusu oldu. Arguvan’ı ziyarete gelen milletvekili aday adayları, eli boş gelmesinler. Her aday adayı, Arguvan kültür merkezinin yapımı için 10 bin lira bağışlayacaksa gelsin; yoksa yanımıza yöremize yaklaşmasınlar, dedi. Milletvekili aday adayı Muharrem Kılıç’ın, 10 bin liralık bağış borcunu en kısa zamanda Arguvan’a ödemesini istedi. Bu ilk olduğu için böyle oldu, bundan sonrakileri borca bırakmayacağız, peşin istiyoruz, diye de ekledi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56