ARGUVAN YÖRESİNDE İLK DEFA ANA ARI VE POLEN ÜRETİMİ YAPILDI

Arıcılık yapan Erol Çiftçi “Bölgede ana arıya ihtiyaç vardı, bunu göz önüne alarak bir çalışma başlattım. Özelikle bizim yöreye uyum sağlayan arı türlerini üretip daha yüksek verim almayı hedefliyoruz dedi.

ARGUVAN YÖRESİNDE İLK DEFA ANA ARI VE POLEN ÜRETİMİ YAPILDI

Arıcılık yapan Erol Çiftçi “Bölgede ana arıya ihtiyaç vardı, bunu göz önüne alarak bir çalışma başlattım. Özelikle bizim yöreye uyum sağlayan arı türlerini üretip daha yüksek verim almayı hedefliyoruz. Yeni bir çalışma olduğundan henüz beklenen talep gerçekleşmemiş olsa da, ileriye dönük çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Polen tuzaklı kovanlar kullanarak  ilk defa Arguvan yöresinde polen üretimine başladık. Umarım bu çalışma örnek teşkil eder ve bizler de arılarımızdan istediğimiz verimi elde ederiz” dedi.

Arıcılık okulunu bitirdikten sonra A.Ö.F. devam eden Erol Çiftçi Arguvan yöresinde bilimsel olarak çalışan arıcılardan. Tecrübelerini insanlara paylaşmayı seven hümanist bir yapısı var, “Etrafta uçan arı kuşlarına niye silahla vurmuyorsun?” diyenlere “Onların da yaşamaya hakkı olduğunu unutmamak lazım, paylaşım her yerde olmalıdır” diyerek hümanist yapısın tescil etmiş oluyor. 
 

Konu ile bilgili daha fazla bilgi alınabilecek e mail ve telefon
[email protected]
GSM: 0546 513 39 40

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56