ARGUVANA TOKİNİN KONUT YAPMASI- YONCALI BARAJININ BİTİRİLMESİ AMACIYLA GİRİŞİMLER YAPILACAK

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştanında katıldığı toplantıda Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ile İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç,Naki Düzova ile diğer katılımcı dernekler ve muhtarlar ilçeye yataklı bir sağlık merkezinin yapılması, TOKİ konutları yapımı ve Yoncalı Barajı'nın bitirilmesi konusunda girişimlerde bulunulması kararı alındı.

ARGUVANA TOKİNİN  KONUT YAPMASI- YONCALI BARAJININ BİTİRİLMESİ AMACIYLA GİRİŞİMLER YAPILACAK
Malatya’daki Arguvan köy dernekleri, 16 Şubat 2011 Çarşamba günü Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan ile Arguvan köy muhtarlarında katıldığı toplantıda bir araya geldiler.

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) ilçeye konut yapması için çağrı yaptı. İlçedeki köy dernekleri ve muhtarlar bir toplantı yapan Taştan, TOKİ'nin ve Malatyalı iş adamlarının konut yapması için belediyenin de yardımcı olacağını ifade etti.
Belediye meclisi salonundaki toplantıda konuşan Taştan, köy dernekleri ve muhtarların birlikte hareket etmesi durumunda ilçeye daha fazla yatırım geleceğini ifade etti.
İlçenin hizmet yönünden mağdur kaldığını ifade eden Taştan, muhtarların yazışmalarını yapabilmeleri için içinde bilgisayarından masasına kadar tüm imkanların olacağı bir yer yaptırma konusunda söz verdi.
Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ile İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç,Naki Düzova ile diğer katılımcı dernekler ve muhtarlar ilçeye yataklı bir sağlık merkezinin yapılması, TOKİ konutları yapımı ve Yoncalı Barajı'nın bitirilmesi konusunda girişimlerde bulunulması kararı alındı.

Tokinin konut yapabilmesi için yeterli başvurunun ve talebin yapılması gerekiyor bu sayının en az 30 kişi civarında olduğu belirtiliyor.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56