ARGUVAN’A YAPILAN YENİ YOLDA HEYELAN TEHLİKESİ VARMI ?

Kısa sürede yapımının tamamlanıp hizmete açılması beklenen yeni yolun kenarlarındaki alanlarda gözle görülür yarıklar oluştu.

ARGUVAN’A YAPILAN YENİ YOLDA HEYELAN TEHLİKESİ VARMI ?
Halk içinde Arguvan Çevreyolu olarak adlandırılan ve yapımı devam eden Malatya Arguvan karayolu daha hizmete açılmadan heyelan alarmı veriyor.

Heyelan nedeniyle ciddi sorunların yaşandığı Arguvan Malatya Karayolu trafiğe kapatılarak geçici yoldan hizmet verilmeye başlanmış,  bununla birlikte halk arasında Arguvan Çevreyolu olarak adlandırılan 6.6 Km’lik yeni yolun yapımı da başlamıştı.

Kısa sürede yapımının tamamlanıp hizmete açılması beklenen yeni yolun kenarlarındaki alanlarda gözle görülür yarıklar oluştu.

Özellikle Kerimker ve Çalğan Tepesi denilen mevkide görülen yarıklar yeni yolunda heyelan tehlikesi altında olduğu izlenimini yaratıyor. Yolun yapım çalışması sırasında bazı yerlerde su çıktığı da daha önce öğrenilmişti.  

Arguvan’da yol yapımı sırasında patlatılan dinamitler nedeni ile Bahçelievler mahallesinde bazı evlerde de ciddi hasarlar meydana geldiği, Heyelan korkusu ile uzun süredir sıkıntı yaşayıp huzursuz olan mahalle sakinleri bu gelişmelerden sonra daha da huzursuz oldular.

Bu konularda ilgili kurumların bir açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.


Arguvan’da
değişen hiçbir şey yok, kısaca Eski Tas Eski Hamam.


www.arguvanhaber.com

 

Fotoğraflar 13.10.2014 tarihinde çekilmiştir.

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
admin
admin - 8 yıl Önce

Sahipsiz arguvan yazik allaha emanet arguvan

volkan topçu
volkan topçu - 8 yıl Önce

yol bittikten sonramı aklınıza geliyor yazık arguvana yazık kör sağır ebem de biliyordu bu yolun bir yıla kalmaz gene kayacağını vay arguvan vay daha çok depmük yersin sen...

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56