ARGUVAN’DA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI

Arguvan’da yaklaşık 150 bin çam, ardıç ve meşe fidanı dikiliyor.

ARGUVAN’DA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI
Arguvan’da yaklaşık 150 bin çam, ardıç ve meşe fidanı dikiliyor.
İlçe Kaymakamlığının başlattığı kampanyada, İŞKUR Malatya İl Müdürlüğünün Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam ettiği 10 işçi Yukarı Sülmenli köyündeki hazine arazisinde çalışıyor.
Kaymakam Mehmet Maraşlı, yaptığı açıklamada, Yukarı Sülmenli köyündeki yaklaşık 200 dönüm araziye çam, ardıç ve meşe fidanı dikimine başladıklarını ifade ederek, toplamda 150 bin fidanı toprakla buluşturmayı planladıklarını söyledi. Maraşlı, "Yukarı Sülmenli köyü ilçemizin girişi olarak sayılmaktadır. Buradan başlayarak ilçemizi yeşil bir görünüme kavuşturmayı de hedefliyoruz. 200 dönüm hazine arazisinde 10 bin çam, ardıç ve meşe fidanı dikimine başladık. Hedefimiz toplamda 150 bin fidanı toprakla buluşturmaktır. Şu anda, tarım ilçe müdürlüğümüzden yetkililerin gözetiminde fidan dikimi devam ediyor" dedi.
İlçe, belde ve köylerde fidan dikiminin devam edeceğini belirten Maraşlı, bu fidanlara küçük ve büyükbaş hayvanların zarar vermemesi için azami gayret gösterilmesini istedi.Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56