ARGUVANDA AİLE ÖĞRETMENLİĞİ PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ

Arguvan’da yürütülen "Aile Öğretmenliği Projesi" kapsamında, ilçedeki öğrencilerin ailelerinin yüzde 80'i ile görüşüldüğü, yüzde 20'si ile de ikinci dönem görüşüleceği bildirildi.

ARGUVANDA AİLE ÖĞRETMENLİĞİ PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ
Arguvan’da yürütülen "Aile Öğretmenliği Projesi" kapsamında, ilçedeki öğrencilerin ailelerinin yüzde 80'i ile görüşüldüğü, yüzde 20'si ile de ikinci dönem görüşüleceği bildirildi.
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda 8 okul müdürü ve müdür yardımcıları ile istişare toplantısında bir araya geldi. Aile Öğretmenliği Projesi'nin değerlendirildiği toplantıda, çalışmalar kapsamında yapılabilecek çalışmalar ve ailelerde karşılaşılan sorunlar ele alındı.
Okul müdürlerince hazırlanan raporların Maraşlı'ya sunulduğu toplantıda, projenin uygulandığı okullardaki öğrencilerin yüzde 80'inin ailelerine ulaşıldığı, ailelerin geri kalanına da ikinci dönemde ziyaretler yapılacağı belirtildi. Ziyaretlerde genelde ailelerin maddi durumlarının iyi olmadığı ve öğrencilerin ders çalışma odaların bulunmadığı gibi sonuçlara ulaşıldığı kaydedilen toplantıda, ayrıca ailelerin pek çoğunun okuma yazma bilmedikleri için çocuklarıyla ilgilenemediklerinin tespit edildiği vurgulandı. Proje kapsamında düzenlenen ziyaretlerin aileler tarafından da ilgiyle karşılandığı belirtilen toplantıda, pek çok ailenin çocuklarının notlarından geziler sayesinde haberdar olabildikleri ifade edildi.
Aile Öğretmenliği Projesiyle öğrencilerin derslerinde ve davranışlarında da düzelmeler görüldüğü kaydedilen toplantıda konuşan Maraşlı, projenin ilk meyvelerinin alındığını söyledi. Projenin ne kadar verimli olduğunun önümüzdeki yıllarda daha da net görüleceğine işaret eden Maraşlı, okuma-yazma bilmeyen ebeveynlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilerek, okuma-yazma kurslarının açılmasının sağlanmasını istedi. Maraşlı, ayrıca ailelere yönelik bilgilendirme konferansları da düzenlemeyi planladıklarını bildirdi.
Milli  eğitim Müdürü Metin Aladağ ise okullarımızda hangi kararları alınacaksa öğretmenler kurulu kararlarıyla alınması üzerinde durdu.
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56