ARGUVAN’DA ALT YAPI SORUNLARI

Göz boyama amaçlı yapılan hizmetlerle gününü geçiren seçilmiş ve atanmış yöneticiler, yakınları ile bayramda bile telefonla görüşemeyenlerin, tozlu yollarda her gün toz yutanların, sağlıksız alt yapı nedeniyle sağlıksız su içenler ve kanalizasyon sorunu yaşayanların sizlere çok selamları var bayramınızı kutluyorlar.

ARGUVAN’DA ALT YAPI SORUNLARI
Altyapı dendiği zaman akla ilk gelen şeyler yol, elektrik, telefon, su, kanalizasyon başta olmak üzere diğer hizmetler gelmektedir. Altyapı yetersizliği insanların yaşam kalitesini düşürmektedir. Bayram havasına girdiğimiz bu günlerde alt yapı sorunları nedeniyle mağduriyet yaşayanların sayısı artmış durumdadır.

KÖY İÇİ YOLLARI 
Büyükşehir olmadan önceki günleri aratan bir duruma gelen köy içi yolları içler acısı haldeddir. Muhtarların ve vatandaşların yaptığı girişimlere rağmen bu konularda hiçbir gelişme görülmemektedir.

Malatya Büyükşehir Beledİyesi bu güne kadar bazı Arguvan grup yollarının asfaltlama çalışmasını devam ettiriyor.

TELEFON
Sohbet ettiğimiz Sülmenli bölgesindeki cep telefonu kullanamayan yaşlılar, aylardır ev telefonlarının devrilen direkler nedeniyle çalışmadığını buna çözüm bulunması için müracaat ettiklerini sorunlarının çözülmediğini belirtiyorlar.

Bu tür sorunlar yalnızca Sülmenli bölgesinde değil birçok Arguvan mahallesinde de aynı sorunlar yaşanmaktadır.

Cep telefonlarının da kapsama alanı dışında olan bölgelerde normal telefonlarında çalışmaması bu bölgelerde yaşayan vatandaşların her yönü ile mağdur olmasına sebep olmaktadır. Buna örnek olarak Çobandere (Şotik) mahallesinin bazı mezralarını gösterebiliriz.

SU VE KANALİZASYON
Halkın sağlığının korunması açısından hayati önem taşıyan su ve kanalizasyon alt yapıları genel olarak tüm mahalleler de en önemli sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı mahallelerde kanalizasyon ve su altyapı yapım çalışması başlatılmasına rağmen yeterli değil. 

Bu konuda çok sayıda mahalleden örnek verilebilir ancak hem su hem kanalizasyon alt yapısı olmasına rağmen en sorunlu mahallelerden birisi de gelişmekte olan ve çok sayıda yeni evlerin yapıldığı Eymir mahallesidir. Sık sık arıza bildirimi yapılmakta, gelen Maski arıza ekibinin gayretli ve özverili çalışmasına rağmen alt yapıdaki sıkıntı nedeniyle kalıcı çözüm bulunamamaktadır.

ELEKTİRİK
Elektrik kesintileri alt yapı sorunlarından kaynaklı çok sık yaşanmaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda çıkan bazı yangınlara da elektrik hatlarında meydana gelen arızalar neden olmaktadır. .

Yukarıdaki sorunlar insan yaşamı için hayati önem taşıyan sorunlar olup kalıcı olarak sorunların çözülmesi gerekmektedir. Sorunlara çözüm bulabilmek amacıyla Arguvan’da görev yapan su, kanalizasyon, elektrik ve telefon arıza ekiplerinin çalışması halk tarafından takdirle karşılanıyor. Ancak sorunlu alt yapılar nedeniyle ekiplerin özverili tamir çalışması da yeterli gelmiyor.

Göz boyama amaçlı yapılan hizmetlerle gününü geçiren seçilmiş ve atanmış yöneticiler, yakınları ile bayramda bile telefonla görüşemeyenlerin, tozlu yollarda her gün toz yutanların, sağlıksız alt yapı nedeniyle sağlıksız su içenlerin ve kanalizasyon sorunu yaşayanların sizlere çok selamları var bayramınızı kutluyorlar.

www.arguvanhaber.com

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2016, 20:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
VOLKAN TOPÇU
VOLKAN TOPÇU - 7 yıl Önce

arguvan herşeyi̇ hak edi̇yor beledi̇yemi̇z süper çalişiyor yollar çamur dağlar gavur bahçeler savur eller yağir güller bağir bi̇zler çağir bağir anlayan davul diyan zurna bağir ha bağir geri̇si̇ lorşunun depesi̇ anlayan anlar......

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56