ARGUVAN'DA ARICILIK KURSU YENİ İŞ FIRSATI YARATIYOR

Arguvan Halk Eğitimin açtığı arıcılık kursu ile yeni iş fırsatları yaratıyor.Arıcılık kursunda 60 Saatlik kursu tamamlayan kursiyerler Fırat Kalkınma Ajansının vereceği % 50 hibeli kredilerden faydalanabiliyor.

ARGUVAN'DA ARICILIK KURSU YENİ İŞ FIRSATI YARATIYOR

Arguvan Halk Eğitimin açtığı arıcılık kursu ile yeni iş fırsatları yaratıyor.

Arıcılık kursunda 60 Saatlik kursu tamamlayan kursiyerler Fırat Kalkınma Ajansının vereceği  % 50 hibeli kredilerden faydalanabiliyor. Faydalanılan kredinin alt limiti 5 Bin Euro olduğu belirtildi.
Arıcılık kursunda öğretmenlik yapan Erol Çiftçi "Hibe canlı arı dışında arıcılık malzemesi ve ekipman destekli olacak. İsteyen arı kovanı ve hata karakovan dahi alabilecek. Arguvan’ın coğrafi yapısı arıcılığa elverişli olduğundan dolayı kursu güzel bir fırsata çevirmek gerektiğini vurguladı” . Arıcılık konusunda oldukça deneyimli olan Erol Çiftçi Arguvan insanın bu konuda duyarlı olmasını, gelecekte Arguvan Balını markalaşmasının da el birliğiyle gerçekleşebileceğine inanan bal üreticilerinden birisi.
Arguvan yaylalarının bitki örtüsü bu açıdan oldukça zengin olduğu bununda bir çok konuda olduğu gibi arıcılık içinde önemli bir fırsat olduğu biliniyor.

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56