ARGUVAN’DA ATATÜRK SİLÜETİ

Arguvan’da ilçenin Kızılkaya mevkisinde oluşan Atatürk silüeti görenleri hayrete düşürüyor.

ARGUVAN’DA ATATÜRK SİLÜETİ
Atatürk sevgisinin yoğun bir şekilde yaşandığı, her evde bir Atatürk resminin bulunduğu Arguvan’da ilçenin Kızılkaya mevkisinde oluşan Atatürk silüeti görenleri hayrete düşürüyor.
Eski belediye başkanı Mehmet Fidan'ın dikkatini çeken, Atatürk'ün hasta yatağındaki uyurken durumunu gösteren resmin yansıdığı silüet, ilçede günün konusu oldu.
Mehmet Fidan birgün evinde Atatürk'ün yataktaki fotoğrafına bakarken Kızılkaya mevkisindeki tepede bulunan silüeti fark ettiğini, AA muhabiri Ramazan Taştaş'a durumun fotoğraflaması için haber verdiğini anlattı. Arguvan'ın Atatürk sevgisi ile bilinip tanındığını belirten Fidan, ''Atatürk'ün birçok resmi evimi süslüyor, Hasta yatağında uyurken resmi de var. Kızılkaya'daki siluetin Atatürk'ün hasta yatağındaki uyurken halinin olduğu resme çok benzediğini fark edince şaşkınlığa düştüm. Ama bir yandan da içimde hayranlık oluştu. Bunun herkes tarafından bilinmesini istedim. Her Arguvanlının evinde gördüğümüz Atatürk fotoğraflarının bir eşinin de Arguvan'ın dağlarına dağına yansıdığını görmek heyecan verdi'' dedi. Tamamen doğal bir şekilde oluşan bul silüetin, Arguvanlıların Atatürk sevgisinin bir yansıması olarak algıladığını dile getiren Mehmet Fidan, onun manevi şahsının ölümsüzlüğünü bir kez daha gösterdiğini aktardı. Fidan, şöyle konuştu:
''Bu tepede Atatürk sliüetinin görülmesi Arguvanlıların Atatürk'e ne kadar bağlı olduğunu ve sevgimizin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Ona olan kalbimizdeki sevgi dağlarımıza yansımış.''

Çakmak Köyü Muhtarı Battal Çiftçi de, Kızılkaya tepesinde oluşan manzaranın kendileri için gurur verici olduğunu ifade etti. Çiftçi, ''Bizler, ilçemizde ve köylerimizdeki evlerimizin her odasında Atatürk resmini görebilirsiniz. Atatürk'ü çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatırız ki, daha iyi tanısınlar, unutmasınlar atamızı. Çünkü o büyük bir liderdi. Eğer biz şu an evlerimizde rahat oturuyorsak bunu Atatürke bırçluuyuz. Bu tepedeki Atatürk sliüeti bana her gün onu hatırlatıyor. Çünkü benim evim Atatürk'ün slüetinin yansıdığı Kızılkaya tepesinin tam karşısında. Her sabah evimden dışarı çıktığımda tepeye baktığımda Atatürk'ü anımsatıyor'' diye konuştu. Battal Çiftçi, Kızılkaya tepesine yansıyan Atatürk silüetini herkesin görmesini istediğini vurguladı.

Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi
Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56