ARGUVAN’DA AV YASAĞI KONULMALI

Arguvan’da doğal yaşamın korunabilmesi için, gayret gösteren Arguvanlılar komite olarak taleplerini Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay’ı ziyaret ederek dile getirdiler. Av yasağı konulması için imza kampanyası başlatıldı. Arguvan’da Doğal Yaşamı Koruma derneği kurulacak

ARGUVAN’DA AV YASAĞI KONULMALI
Arguvan’da doğal yaşamın korunabilmesi için, gayret gösteren Arguvanlılar bir komite aracılığı ile taleplerini Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay’ı ziyaret ederek dile getirdiler.

Kaymakam Zafer Oktay’ı 17.07.2013 tarihinde ziyaret eden Muharrem Bayram, Erol Çiftçi, Besim  Çıplak ve Ali Kaya’dan oluşan komite bu gün arıcıların korkulu rüyası olan çekirgelerin, gelecekte tüm Arguvanlıların korkulu rüyası olmaması, av tüfeğini alarak dağa, tepeye avlanmaya çıkıp keklikleri ve diğer hayvanları öldürenlere, onların çoğalmalarını önleyenlere karşı mücadele verilmesini, bir süre Arguvan bölgesinde av yasağı konulmasını, bölgenin özel avlık bölgesi yapılmamasını talep edip endişelerini dile getirdiler.

Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay’da Tarım ilçe müdürü Ali Askar Ekicinin’de bulunduğu ziyarette yaptığı konuşmasında doğal yaşamın korunmasının önemini vurgulayıp gerekli hassasiyetin gösterilerek bu çalışmalara desteğin verileceğini belirtti.

Arguvanlılar ayrıca av yasağı konulması için imza kampanyası başlattıklarını imzaların toplanması sonrasında yazılı olarak da taleplerini ileteceklerini, Bu mücadelenin devamlılığını sağlanması amacıyla Arguvan’da Doğal Yaşamı Koruma derneğini kurmayı planladıklarını, dernek çalışmalarına tüm Arguvanlıların katılımını beklediklerini belirttiler.

İmza kampanyasına katılımla birlikte Doğal Yaşamı Koruma derneğinin oluşumuna destek sunmak isteyenler Muharrem Bayram ile irtibat kurabilirler. 0.545.5795998

www.arguvanhaber.com

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56