ARGUVANDA BAŞLATILAN AİLE ÖĞRETMENLİĞİNE DESTEK

Arguvan da Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan Aile Öğretmenliği Projesi'ne CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay Destek olmak amacıyla yazılı açıklama yaptı.

ARGUVANDA BAŞLATILAN AİLE ÖĞRETMENLİĞİNE DESTEK
CHP İstanbul Milletvekili Tunay'dan Aile Öğretmenliği Projesi'ne Destek
CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Arguvan da kaymakamlık öncülüğünde başlatılan Aile Öğretmenliği Projesi'ni gazetede okuyunca büyük bir mutluluk duyduğunu ve ülke adına sevindiğini belirterek, "Geleceğe çok daha fazla umutla bakmaya başladım" ifadesini kullandı.
Tunay, yaptığı yazılı açıklamada, Kaymakam Mehmet Maraşlı'yı telefonla arayarak, yürüttükleri proje için kendilerini tebrik ettiğini bildirdi. Projeye ilişkin haberi gazetelerde okuduğunda çok etkilendiğini vurgulayan Tunay, Kaymakam Maraşlı ile görüşmesini şöyle aktardı:
"Çok beğendiğim bir söz var 'Bir yıl sonra verim almak isterseniz buğday ekin, 10 yıl sonra verim almak isterseniz ceviz ağacı dikin, 100 yıl sonra verim almak isterseniz eğitimli nesiller yetiştirin'. Meclise girdiğim ilk günden beri en çok önem verdiğim konu eğitim ve eğitim bu kadar önemliyken maalesef ülkemizde halen önemi tam kavranabilmiş değil."
Okuldaki eğitimin öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okuldaki görevliler olmak üzere dört önemli bileşeni bulunduğunu ifade eden Tunay, öğrencilerin velilerine yönelik yapılan çalışmayı gazetede okuyunca büyük bir mutluluk duyduğunu ve ülke adına sevindiğini kaydetti.
"Geleceğe çok daha fazla umutla bakmaya başladım" ifadelerini kullanan Tunay, projede yer alanları kutlayarak başarılarının artarak devam etmesi için dua ettiğini belirtti.
CHP'nin ve TBMM'nin en genç milletvekillerinden biri olarak önceliğinin her zaman eğitim olacağını vurgulayan Tunay, bu ve buna benzer çalışmalarda üzerine düşen bir sorumluluk olduğunda memnuniyetle yardımcı olacağını aktardı.
 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56