ARGUVAN’DA BİLİNÇSİZ AVCILARA TEPKİ GÖSTERENLER YARGILANDIKLARI DAVADAN BERAAT ETTİLER

Suçları sadece doğayı korumak ve hayvanlarına zarar gelmesini engellemek olan Arguvan Kuyudere Mahallesinden Berham Altuntaş, Meri Özdemir, Erdal Kabakçı, Haydar Örengül, Vahap Çıplak ve Abdullah Doğan yargılandıkları davadan beraat ettiler.

 ARGUVAN’DA BİLİNÇSİZ AVCILARA TEPKİ GÖSTERENLER YARGILANDIKLARI DAVADAN BERAAT ETTİLER

Arguvanda tarım arazilerinde ve hayvan sürülerinin içinde bilinçsizce avlanan avcılardan avlanmamalarını isteyip tepki gösteren Arguvan Kuyudere Mahallesinden (Minayik Köyü) Berham Altuntaş, Meri Özdemir,  Erdal Kabakçı, Haydar Örengül,  Vahap Çıplak ve Abdullah Doğan 17 Kasım 2012 tarihinden bu yana Malatya Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyorlardı.

Suçları sadece doğayı korumak ve hayvanlarına zarar gelmesini engellemek olan köylüler avcılara tanınan geniş haklar ve yapılan asılsız suçlamalar nedeniyle yaklaşık iki yıldır yargılandıkları davadan beraat ettiler. Dava sürecinde dik duruşlarından taviz vermeyen köylülerin beraat etmesi sevinçle karşılandı.

Köylülerin doğal hayatı ve kendi hayvanlarını koruma amaçlı tepki göstermesi sonrasında yaşananlar nedeni ile Arguvan’da Doğal hayatı Koruma derneğinin kurulması fikri oluşmuş,  Derneğin kuruluşundan sonra mücadele daha organizeli ve başarılı bir şekilde sürdürülmektedir.

Arguvan’da bu mücadele yapılırken bu hafta sonu yine bilinçsiz birkaç avcının Arguvan Tatkınık Mahallesi (Köyü) civarında Köylülerden Mahmut İnan’ın hayvan sürüsü içinde ateş etmeleri sonrasında yapılan müdahale nedeni olay savcılığa intikal etti.

www.arguvanhaber.com

Kaynak: Doğal hayatı koruma derneği facebook sayfası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56