ARGUVAN'DA ÇEVRELİ VE ÇAVUŞ KÖYÜNÜ TEHDİT EDEN YANGIN ÇIKTI

Arguvan’ın Çevreli (Musu) Çavuş, Armutlu (Kuşu) ve Bozan köylerinda dağlık ve ormanlık alanda Çevreli (Musu) ile Çavuş Köyü merkezinide tehdit eden yangın çıktı.

ARGUVAN'DA ÇEVRELİ VE ÇAVUŞ KÖYÜNÜ TEHDİT EDEN YANGIN  ÇIKTI
Arguvan’ın Çevreli (Musu) Çavuş, Armutlu (Kuşu) ve Bozan köylerinda  dağlık ve ormanlık alanda Çevreli (Musu) ile  Çavuş Köyü merkezinide tehdit eden yangın çıktı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangın akşam 22.30 sıralarında kontrol altına alındı.
Sabah saatlerinde başlayan yangının söndürme çalışmalarına Köylüler başta olmak üzere Arguvan Belediyesi itfaiye aracı ve Arguvan Jandarma Bölük komutanlığının ciddi gayret sarf ettiği görüldü. Saat 20.30 ile 22.30 saatleri arasındaki gözlemde Arguvan Belediyesi itfaiye aracının halen Çevreli (Musu) köyü civarında çalışmalarını sürdürmesine rağmen  diğer resmi kurumların yangının ciddiyetini önemsememesi , yangın alanında olmaması dikkati çekti.   

Çavuş ve Çevreli (Musu) köylüleri geç saatlere kadar köylerini tehdit eden yangının köylerine ulaşmaması için çok ciddi gayret sarf ettiler.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan akşam geç saatlere kadar yangını Çavuş Köyünden giden Musu yolunda Çavuş Köyü Muhtarı ile birlikte takip etti itfaiye aracını özellikle yangının yoğun olduğu Çevreli (Musu) Köyüne yönlendirdi.
Yangın’da Çevreli (Musu) Köylülerinin harmanlarının zarar gördüğü ancak zararın ne kadar olduğu belirlenemedi.

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan yangından büyük üzüntü duyduğunu köy merkezlerine yangının sıçramamasının sevindirici olduğunu bu konuda daha sonra bir açıklama yapacağını belirtti.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56