ARGUVANDA EN İYİ BEN OKURUM PROJESİNDE DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

"Malatya Okuyor" kampanyası dolayısıyla Arguvan'da başlatılan "En İyi Ben Okurum" projesinde dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Okullar kategorisinde ise, Şehit Tuncay Göksu İlköğretim Okulu birinciliği elde etti.

ARGUVANDA EN İYİ BEN OKURUM PROJESİNDE DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

"Malatya Okuyor" kampanyası dolayısıyla Arguvan'da başlatılan " En İyi Ben Okurum" projesinde dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Arguvan Lisesi'nde düzenlenen ödül töreninde
konuşan Kaymakam Mehmet Maraşlı , kitap okuma rekoru kırmaya aday bir şehrin çocuklarının çok sayıda kitap okumasının şaşırtıcı olmadığını söyledi.

Maraşlı, "Beni
en çok mutlu eden ve şaşırtan olay, kazananların hep kızlar olmasıdır. Bu durumun erkek öğrencilerimize de yansıması ve onların da bu yarışa katılmalarını arzu ederim. Eğitime bu kadar aşık olan, eğitim neferlerinin her zaman yanlarında olacağımı bilmelerini isterim" dedi.

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ve rehber öğretmenlerine diz üstü bilgisayar, müzik çalar ve çeşitli hediyeler verildi.

Projede, 1, 2 ve 3. sınıflarda Atmalılar İlköğretim Okulu öğrencisi Gizem Algül, 4 ve 5. sınıflar bazında Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Kevser Özdağlar, 6, 7 ve 8. sınıflar bazında ise Şehit Tuncay Göksu İlköğretim Okulu öğrencisi Meryem Asena Akıncı, Lise bazında Tansu Budak birinci oldu. Okullar kategorisinde ise, Şehit Tuncay Göksu İlköğretim Okulu birinciliği elde etti.

Kaynak:Ramazan Taştaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56