ARGUVAN’DA HEYELAN MAĞDURU AİLELERE BİLGİ VERİLDİ 

Arguvan Bahçelievler Mahallesinde ve Güveçli  Mahallesi (Köyü) Dalhançer mezrasında heyelan mağduru vatandaşlara ev yapılması yılan hikayesine döndü. Malatya İl Afet Şube Müdürü Mehmet Ertürk ile Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya vatandaşlara yeniden bilgi verdiler.

ARGUVAN’DA HEYELAN MAĞDURU AİLELERE BİLGİ VERİLDİ 
Arguvan Bahçelievler Mahallesinde ve Güveçli  Mahallesi (Köyü) Dalhançer mezrasında heyelan mağduru vatandaşlara bilgi verildi.

Malatya İl Afet Şube Müdürü Mehmet Ertürk ile Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, yaklaşık 4 yıl önce meydana gelen heyelandan etkilenen, Bahçelievler ile Dalhançer mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla ilçe Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Arguvan Kaymakamı Yosunkaya, yaptığı konuşmada, heyelanda evleri zarar gören vatandaşların bir araya gelerek aralarında komisyon kurmaları ve proje yapmaları tavsiyesinde bulundu. Yosunkaya, "Hepiniz ayrı ayrı proje çizmeye kalkarsanız maliyeti fazla olur. Devletin vereceği yardım 50 bin liradır. Evinizi teslim aldıktan sonra 18 yıl ödeme şartıyla yapılacak." dedi.

Malatya İl Afet Şube Müdürü Mehmet Ertürk ise, Bahçelievler ile Dalhançer mahallelerinde 44 ailenin ev yapmaları için verilecek desteklerin onay aşamasında olduğunu belirtti.

Ailelere arsa yardımı ve maddi destek sağlanacağını aktaran Ertürk, belirlenen 500 metrekarelik arsaların vatandaşlara kura yöntemiyle tahsis edileceğini kaydetti. Ertürk, ayrıca evlerin yapımı için 18 yıl geri ödemeli 50 bin lira destek de sağlanacağını dile getirdi.
 
 

Basından

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 08:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56