ARGUVANDA HEYELANLI YOLDAN DİKKATLİ GEÇİN

Arguvan'dan Malatya’ya gidip gelirken kullandığımız ana yoldaki heyelan çok tehlikeli bir şekilde devam ediyor. Çukur oluşan bölgede gerek yol gerekse istinat duvarları ilk yaptığımız haberden bu güne daha kötü duruma geldi.Arguvan Kaymakamlığı ve Arguvan Belediye Başkanlığının konuya gösterdikleri hassasiyeti Malatya’daki ilgili resmi kurumlarında Arguvan’da yaşayanların can ve mal güvenliğini düşünerek göstermesi soruna çözüm bulunmasına destek olmaları gerekiyor.

ARGUVANDA HEYELANLI YOLDAN DİKKATLİ GEÇİN
Arguvan'dan Malatya’ya gidip gelirken kullandığımız ana yoldaki, Bahçelievler mahallesini de içine alıp tehdit eden heyelan çok tehlikeli bir şekilde devam ediyor.
03.03.2013 tarihinde yaptığımız "Bu Çukur Arguvan'ın Neresinde" başlıklı haberden sonra Arguvan Kaymakamı ve Belediye Başkanlığının açıklama yapmamalarına rağmen soruna çözüm bulabilmek için ciddi girişimlerde bulundukları, yola ikaz yazısı yazıldığı ve daha sık kontrol edildiğini gördük bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiklerinin bilgisini aldık kamuoyuna açıklama yapmamalarına rağmen öğrendik.
Ancak;
Bu tehlikenin boyutu her geçen gün artıyor aynı bölgede birçok defa açılan çukurların tekrar doldurulduğu biliniyor. En son 24.04.2013 tarihinde gece çok ciddi bir çukur oluşmuş, bu çukur tekrar doldurulmuştu aynı çukurun 25.04.2013 (bu gün sabah) tekrar açılmaya başladığını görünce fotoğrafladık. Çukur oluşan bölgede gerek yol gerekse istinat duvarları ilk yaptığımız haberden bu güne daha kötü duruma geldi
Bu yoldan geçen araç ve yayaların dikkatli olması gerektiği gibi özellikle tonajlı araçların kontrollü geçişine müsaade edilmeli çukurun çok sık meydana geldiği bölge gece görüşünü de dikkate alınarak kenarı çevrilmeli ikaz levhası konulmalıdır.
Arguvan Kaymakamlığının ve Arguvan Belediye Başkanlığının konuya gösterdikleri hassasiyeti Malatya’daki ilgili resmi kurumlarında Arguvan’da yaşayanların can ve mal güvenliğini düşünerek göstermesi, soruna çözüm bulunmasına destek olmaları gerekiyor.
Ersoy Eren
www.arguvanhaber.com

Fotoğraflar 25.04.2013 Perşembe günü sabah 06:00'da Ersoy Eren tarafından çekilmiştir.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56