ARGUVANDA İLK DEFA RESMİ BİR KURUM AŞURE YAPTI-ARGUVAN KAYMAKAMI MESAJ YAYINLADI

Arguvan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Arguvan çarşı merkezinde Muharrem ayı nedeni ile aşure yapıldı.Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı mesaj yayınladı.

ARGUVANDA İLK DEFA RESMİ BİR KURUM AŞURE YAPTI-ARGUVAN KAYMAKAMI MESAJ YAYINLADI
Arguvan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muharrem ayı nedeni ile aşure yapıldı.
Arguvan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aşure yapılarak Arguvanlılara dağıtıldı. Arguvan çarşı merkezinde Kaymakamlığın desteği ile düzenlenen aşure etkinliğine;  Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Garnizon Komutanı ve kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 1000 kişiye yetecek kadar hazırlanan Aşurenin dağıtımı 11.30’da İlçe kaymakamı Mehmet Maraşlı ve Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş tarafından yapıldı, daha sonrada sırasıyla Garnizon Komutanı ve Belediye başkanı Hüseyin Taştan da aşure dağıttı. Aşure gününde Cumhuriyet ilköğretim okulu 7/A sınıfı öğrencileri Köylere internet gelmesi ve köy kadınlarının internetle tanışmalarını konu edildiği bir skeç sundular.

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gönültaş'a teşekkür etti. 


ARGUVAN KAYMAKAMI MEHMET MARAŞLI AŞURE GÜNÜNDE MESAJ YAYINLADI
Aşure, dayanışma ve kaynaşmanın, hoşgörünün sembolüdür. Farklı nimetlerin bir araya getirilmesinin nasıl bir zenginlik oluşturduğunun ispatıdır. Milletimiz aşure geleneğini yüz yılardır sürdürerek birlikte yaşamanın en güzel örneğini göstermekte, sevinci ve hüznü paylaşmakta, birlik ve beraberliği pekiştirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek muharrem ayı ve aşure gününün, barış ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.
Mehmet MARAŞLI
Arguvan Kaymakamı

Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi
Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56