ARGUVAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Arguvan'da İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

ARGUVAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Arguvan'da İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Arguvandaki halı sahada gerçekleştirilen törene, İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Jandarma Komutanı Vahit Sağdıç, Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Emniyet Amiri Doğan Çelik, Milli Eğitim Müdürü Kemal Memi ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin şiirler okuduğu törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Memi, ilköğretim davasının insan ve millet olma davası olduğunu söyledi. "Bu davada bize düşen en temel görev, eğitimlerini üstlenmiş olduğumuz yavrularımızı geleceğe umutla bakan bireyler olarak yetiştirmek" diyen Memi, bu umudun insanın kendisine saygısını, ailesine sevgisini, milletine ve devletine olan inanç ve güvenini artırdığını belirterek, bu nedenle ilköğretim davasının önemli olduğunu vurguladı.

Emekli öğretmen Hasan Yılmaz da öğrencilere seslenerek, "Kaleminiz güçlü, yolunuz açık olsun. Okuyun geleceğiniz aydın, yolunuz açık olsun" dedi. Kurtuluş Savaşı döneminde Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu hatırlatan Yılmaz, "O dönemlerde her türlü hastalık yurdu sarmıştı. İlaç ve doktor yetersizdi. Çağın gerisinde kalan ulusumuz yokluk içinde yaşam savaşı veriyordu. Bu günlerde şükür teknolojiyle boğuşuyoruz. Başta tıp ve eğitimde olmak üzere ülkemiz hızla ilerlemektedir. Bu gelişmemizin, ilerlememizin sebebi eğitimden geçmektedir. Onun için diyorum ki okuyun, çok okuyun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, protokol üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Arguvan Belediyesi tarafından çocuklara çikolata dağıtıldı.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56