ARGUVAN’DA İŞGALİYE ÜCRETİNİN YÜKSEKLİĞİ GEREKÇE GÖSTERİLİP PAZAR KURULMADI

Arguvan’da kurulan Pazar İşgaliye ücretlerinin yüksek olduğu gerekçesi ile bu hafta kurulmadı. Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, fiyatların yüksek olduğu iddialarını kabul etmenin mümkün olmadığını yeni Pazar yeri ihalesinin 14.12.2011 tarihinde yapılacağını belirtti.

ARGUVAN’DA İŞGALİYE ÜCRETİNİN YÜKSEKLİĞİ GEREKÇE GÖSTERİLİP PAZAR KURULMADI
Çarşamba günleri Arguvan’da kurulan Pazar bu hafta kurulmadı. Belediyenin yeni yaptırdığı pazar yerine gelen esnaf İşgaliye ücretlerinin yüksek olduğunu belirtti. Pazar esnaflarından Fatih Yıldırım, Pazar yerinin güzel olduğunu, bu konuda sorun olmadığını, sorunun istenilen işgaliye paraları olduğunu fiyatların kendileri için yüksek rakamlar olduğunu belirterek daha önce 20 TL ödeyen esnaftan şimdi 100 TL istendiğini ve birçok küçük esnafın zaten bu parayı kazanmadığını belirtti. Esnaflardan Lütfü Aslan ise; daha önce kendisinden 5 TL istendiğini şimdi ise 50 TL istendiğini belirterek fiyat konusunda şikayetçi olduklarını belirtti.
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan Arguvan Habere yaptığı açıklama da; Pazar yerinin ihale aşamasında olduğunu, daha önce ilan ettikleri gibi Pazar yeri ihalesinin 14.12.2011 tarihinde yapılacağını, hiç kimseyi mağdur etmek gibi bir düşüncelerinin söz konusu olmadığını belirtti.
Taştan, fiyatların yüksek olduğu hususundaki iddiaları kabul etmenin mümkün olmadığını, daha önce hafta da 20 TL ödeyen bir esnafın ayda toplam 80 TL ödediğini yeni Pazar yerinin ihale muhammen bedeli üzerinden bir hesaplama yapılması halinde daha önce 80 TL ödeyen bir esnafın 88 TL ödeyeceğinin görüleceğini yeni Pazar yerinin metrekare olarak ihale edileceği büyük metrekarelerde yer alınması halinde fiyatların daha ekonomik de olabileceğini, ihale sonucunda fiyatların netleşeceğini belirtti.
RIZA PARLAK
 

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56