ARGUVAN’DA İTFAİYE ARACI ARIZALI; YANGINLARA MÜDAHALE EDİLEMİYOR

Arguvan Halpuz Karaçamurlukta evlerin yanındaki otların tutuşması nedeni ile yangın çıktı. Yangına Arguvan Belediyesi itfaiye aracının arızalı olması nedeni ile yangın yerine gelmediği, şans eseri çevrede yaşayanlarla birlikte kayısı işçilerinin müdahalesi ile yangının evlere sıçramadan zor şartlarda kontrol altına alındığı öğrenildi.

ARGUVAN’DA İTFAİYE ARACI ARIZALI; YANGINLARA MÜDAHALE EDİLEMİYOR
Arguvan Halpuz Karaçamurluk’ta yaşayan Mehmet Ali Yücel ve Ali Rıza Yücel’e ait evin yanındaki otların tutuşması nedeni ile 13.07.2013 tarihinde öğlen saatlerinde çıktı. Yangına Arguvan Belediyesi itfaiye aracının arızalı  olması nedeni ile yangın yerine gelmediği, şans eseri çevrede yaşayanlarla birlikte kayısı işçilerinin müdahalesi ile yangının evlere sıçramadan zor şartlarda kontrol altına alındığı öğrenildi.  

Yangında üç römork otun yandığı, nedeni henüz belirlenemeyen yangının öğlen saatlerinde çıktığı   Arguvan'da bir süredir şiddetli olarak devam eden rüzgârın yangın sırasında etkisinin az olması yangının kontrol altına alınmasında önemli rol oynadı.

Arguvan’da yıllardır devam eden itfaiye aracının ve ekipmanı’nın olmaması sorunu özellikle yaz aylarında tüm ilçe ve köylerde yaşayanları tedirgin ediyor.

Arguvan belediyesine ait yetersizde olsa 1985 model, sonradan itfaiye aracına dönüştürülmüş, bir itfaiye aracı var,  ancak bu hizmet aracının da yaklaşık bir haftadır arızalı olması nedeni ile hizmet veremediği öğrenildi. 

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56