ARGUVANDA İTFAİYE ARACI BAKIMA GÖNDERİLDİ YERİNE GEÇİCİ İTFAİYE ARACI TAHSİS EDİLDİ.

Arguvan Belediyesinin elindeki sonradan itfaiye aracına dönüştürülen 1985 model itfaiye aracı bakım için Malatya’ya gönderildi.

ARGUVANDA İTFAİYE ARACI BAKIMA GÖNDERİLDİ YERİNE GEÇİCİ İTFAİYE ARACI TAHSİS EDİLDİ.
 
Arguvan Belediyesinin elindeki sonradan itfaiye aracına dönüştürülen 1985 model itfaiye aracı bakım için Malatya’ya gönderildi. Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan İtfaiye Aracının bakımı süresince kullanılmak üzere Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakırdan itfaiye aracı talep etti bu talebi olumlu karşılayan Belediye Başkanı Ahmet Çakırda Arguvan’a geçici bir itfaiye aracı gönderdi.
 
Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a geçicide olsa itfaiye aracı tahsis etmesinden dolayı Arguvan halkı adına  teşekkür etti.
 
İTFAİYE ARACI ARGUVAN’DA HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN VE ÇÖZÜMLENMESİ GEREKEN BİR SORUNDUR.
 
Bu konuda sürekli olarak gündeme getirilmekte ancak yaz ayları gelmesine rağmen soruna halen kalıcı çözüm bulunamamıştır.
 
Arguvan ve köylerinde mevcut itfaiye aracı ile yangınlara yapılan müdahale yetersiz kalmaktadır. Yangına müdahale etmesi için Malatya’dan gelecek itfaiye takviyesi beklendiğinde çok geç kalınmış olunuyor buda maddi kayıpların artmasına ve zaman zamanda hayvanların telef olmasına neden olmaktadır. Bunların çok sayıda örneği mevcuttur.   Arguvan Belediye başkanlarının geçmişten günümüze sürekli olarak gündeme getirdiği en son Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın Arguvan Haber web sitesinde de yayınlanan çağrısında; ‘Arguvan Belediyesinin elinde 1985 model sonradan İtfaiye aracına dönüştürülmüş ve aslında ancak sulama aracı olabilecek kapasitede bir İtfaiye aracı mevcuttur. Bu araçla köy ve mezralardaki yangınların tamamına müdahale imkânımız yoktur. Belediye olarak acilen ikinci ve donanımlı yeni bir itfaiye aracına ihtiyacımız vardır ‘ diyerek sorunu tekrar gündeme getirmiş destek istemişti.

Bu sorunu'a tüm Arguvanlılar ve Arguvan kurumları ve sivil toplum örgütleri (Vakıflar ve Dernekler) başta olmak üzere, Arguvan ile her türlü toplantı ve görüşmelerde gündeme getirilip duyurulması donanımlı bir itfaiye aracı temin edilmesine önemli katkı sunacaktır.
  


Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56