ARGUVANDA KURULAN ALABALIK TESİSİNİ KAYMAKAM MEHMET MARAŞLI ZİYARET ETTİ

Arguvanlı Ali Şahin tarafından kurulan alabalık yetiştirme tesisini Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ziyaret etti.

ARGUVANDA KURULAN ALABALIK TESİSİNİ KAYMAKAM MEHMET MARAŞLI ZİYARET ETTİ
Arguvan Yukarı Sülmenli köyünden Ali Şahin tarafından kurulan Alima Su Ürünleri A.Ş. faaliyete geçti.

Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvanlı hemşerimiz Ali Şahin tarafından kurulan alabalık yetiştirme tesisini ziyaret etti, incelemelerde bulundu. Kaymakam Maraşlı tesisi gezdikten sonra başka yatırımcılara da örnek olacak bir tesis yapıldığını tüm iş adamlarının bölgeye yatırım yapmalarının önemini vurguladı.
  Ali Şahin yaptığı açıklamada Alima Su Ürünleri olarak sürdürdükleri alabalık yetiştiricilik ve işleme faaliyetlerinin her geçen gün artarak devam ettiğini, Arguvan Bahçeli köyüne yakın mesafedeki Karakaya Barajı kenarında yıllık 980 ton kapasiteli yüzer ağ kafeslerde alabalık yetiştiricilik tesisini faaliyete geçirdiklerini, yine aynı bölgede 950 ton kapasiteli gruplar halinde 4.000 ton’ luk ön izni çıkmış projeleri mevcut olduğunu belirtti. Ali Şahin  Keban Baraj Gölü Çemişgezek mevkiinde yıllık 950 ton kapasiteli guruplar halinde toplamda yıllık 3.800 ton üretim gerçekleştirileceğini projelerinin  ön izinlerinin alındığını yatırım aşamasında olduklarını Tunceli ilindeki projelerle birlikte yıllık toplam 12.000 ton üretim gerçekleştirileceğini belirtti.
                      Alima Su Ürünlerinin Malatya organize sanayi bölgesinde 12.500 metrekare kapalı alanda kurulmuş olan balık ve kırmızı et işleme tesisi tam olarak faaliyete geçtiğinde ürünlerini başta avrupa ülkeleri olmak üzere ihracatı gerçekleştiği belirtildi.

www.arguvanhaber.com
Haber Kaynağı: Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi


Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56