ARGUVANDA NE VAR NE YOK

Arguvan'da ne var ne yok

ARGUVANDA NE VAR NE YOK
Arguvan'da Ne Var Ne Yok 

Geçimini Arguvan’dan Sağlayanlar Kara Kara Düşünüyor

Geçimini Arguvan’da sağlayanların ekonomisi kötü durumda, yaz aylarında gurbetten gelenlerinde etkisiyle sezonu normal olarak geçiren esnaf şimdi oturuyor siftah yapmadan evine giden esnafların olduğu gibi kirasını bile ödeyemeyenlerin olduğu da biliniyor.

Arguvan’da Kuraklık Tehlikesi

Arguvan’da halen yağmur yağmaması bundan sonrada yeterli yağışın olmayacağı endişesi ile çiftçiler, üreticiler seneye durumumuz nasıl olacak diye kara kara düşünüyorlar.

Türkü Festivali İptal Gerekçesi Halen Anlaşılamadı

Arguvan’a her yönden önemli katkı sağladığı bilinen ve 10 yıldır aralıksız yapılan Türkü Festivalinin 2013 yılında neden yapılmadığının sebebi Arguvanlılar tarafından halen tam anlaşılamadığı görülüyor. Festivalin 2013 yılında iptal edilmesi ile ilgili iptal edenlerin açıkladığı gerekçeler ile daha sonra yaptıkları uygulamaların bir birine uymadığı konuşuluyor.

Arguvan’da Muhtarlık Seçimleri Hareketli Olacak

Arguvan Mahalle ve Köylerinde Muhtar adayları belli olmaya başladı Mart 2013 yılında yapılacak seçimlerde Muhtarlık seçimlerinin geçmiş yıllara göre daha hareketli olacağı şimdiden belli olmaya başladı.

Arguvan’da Yerel Seçimler Nedeni ile Siyasi Hareketlilik Başlıyor

Arguvan’da siyasi hareketlilik başlıyor,  şimdilik CHP ve AKP adayları belirlendi, BDP adayının da açıklanması bekleniyor diğer başka partilerin veya bağımsız adayların olup olmayacağı Arguvan’da halen belli değil usta siyasetçilerin dediği gibi siyasette 24 saat uzun bir süre.

Arguvan’da Partilerin Meclis Üyelerini Açıklanması Bekleniyor

Arguvan’da CHP ve AKP’nin Adayları belli oldu. Ancak seçmenlerin büyük bölümü belediye meclis üyeliklerinin belirlenmesini bekliyorlar,  partilerin bu konuda çok dikkatli olup birazda ellerini çabuk tutması gerekiyor. Belediye meclis üyelerinin açıklanmasından sonra Arguvan’da seçimin daha da hareketleneceği gibi yeni gelişmelerinde olabileceği ihtimali konuşulanlar arasında.

Yeni Belediye Binası Tamamlanıyor

Arguvan’da yeni Belediye binası hızlı bir şekilde tamamlanıyor, ancak yanıbaşında olan ve ağaçları kesilen Hurşit Eren Parkı harabe şeklinde olduğu gibi duruyor.

Halı Saha Yeniden Yapılıyor

Arguvan’da Kaymakamlık yanındaki halı saha geçen kış çökmüştü, aynı yerde yeniden bir çalışma başlatıldı yeni bir saha yapılıyor.

Arguvan’da Kanalizasyon Yenileme Çalışması Devam Ediyor  

Arguvan’da kanalizasyon yapım çalışması hızla devam ederken bir çok sorununda yaşanmasına neden olunuyor şans eseri havaların kurak gitmesi vatandaşın mağduriyetini biraz önlese de şikâyetler bitmek bilmiyor bu şikayetler yalnızca delik deşik olan yollarla ilgili değil yeni yapılmasına rağmen çalışmayan bağlantı yapılamayan kanalizasyonlarla da ilgili şikayetleri kapsıyor.

Arguvan Ana Yolu Allaha Emanet

Arguvan'dan Malatya’ya ulaşımı sağlayan Ana yoldaki heyelan her gün gözle görülür şekilde devam ediyor daha da kötü duruma gelen yol ile ilgili yalnızca göstermelik dolgular yapılıyor nasılsa kimsenin sesi çıkmıyor. İleride neler yapılacağına dair veya yeni yol yapılacak mı yapılmayacak mı diye kamuoyu ile bilgi bile paylaşılmıyor. Bir belediye başkan adayı, aday tanıtım toplantısında konuyu takip ettiklerini belirtmiş gerekirse de eylem yaparız demiş bunu duyanlar şimdiye kadar ne beklediniz kış geldi yağışlar başlayacak tehlike daha da büyüyecek diyerek gerekirse eylem yaparız diyenlerin halen neyi beklediklerini merak ediyorlar!

Bahçelievler Mahallesinde Yaşayanların Heyelan Tedirginliği

Arguvan Bahçelievler mahallesinde yaşayanların heyelandan dolayı mağduriyeti sürüyor birçok yerde sorun çözülecek yardım edilecek, evler yapılacak gibi gerçekleri yansıtmayan bilgiler halk arasında dolaşıyor bu konuda da kamuoyuna yeterli bilgi verilmiyor.

Tarlalara Yol Açma Çalışması Devam Ediyor

Arguvan’da Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce Arazi Toplulaştırma Projesi uygulaması kapsamında tarlalara yol açma çalışması hızla devam ediyor.

Çinli Maden Firması Çalışmalarına Ara Verdi

Arguvan’da faaliyet gösteren Çinli maden firması çalışmalarına ara verdi.   Her türlü hazırlıklarını tamamlayan firmanın 2014 yılı başlarında çalışmalarına başlayacağı belirtiliyor

Arguvan’da Doğal Hayat Korunmaya Çalışılıyor

Arguvan’da kurulan Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneği Arguvan’a gelen Avcılara göz açtırmıyorlar. Avcılara gerekli uyarılarda bulunarak önemli bir görevi yerine getiriyorlar.


www.arguvanhaber.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56