ARGUVAN’DA ÖĞRENCİLERE GÖZ TARAMASI YAPILDI

Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Derneği Arguvan ilçe genelindeki okullarda göz taraması yaptı.

ARGUVAN’DA ÖĞRENCİLERE GÖZ TARAMASI YAPILDI
Genel merkezi İstanbul Kadıköy’de olan ve ülke genelinde hizmet veren Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Derneği kuruluş amacına uygun olarak Ömür Boyu Aydınlık Bir Yaşam İçin 30.11.2010 tarihinde Arguvan ilçe genelindeki okullarda göz taraması yaptı.

Atmalılar ilköğretim okulunda yapılan  taramadan sonra Atatürk İlköğretim Okulu bahçesine konuşlanan mobil araçta öğrencilere uygulanan göz taramasıyla ilgili bilgi veren Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Dernek Başkanı Bahattin Taşkın, "Genel Merkezi İstanbul Kadıköy'de olmak üzere ülke genelinde faaliyet gösteren Göz Sağlığını Koruma ve Görme Engellilere Hizmet Derneği kuruluş amacına uygun olarak önce insan önce sağlık görüşünden hareketle ömür boyu aydınlık yaşam için genel merkezi istanbul 'da bulunan Türkiye Optik ve Optometri Meslekler Derneği iş birliğinde çalışmalarımızı çağdaş bir anlayış içerisinde sürdürmekteyiz" dedi.

Bahattin Taşkın  Arguvan'da yaptıkları uygulamada olduğu gibi hiçbir maddi katkı beklemeden ülke genelinde köy köy okul okul gezilerek bu çalışmanın devam ettiğini anlattı. 

Okullarda yapılan göz taramasının amacının Körlüğün önlenmesi, tedavilerin yapılması, çocukların göz sağlığına korunması ile göz sağlığında sorunları olanların sağlığına kavuşmalarının sağlanması olduğu belirtildi. Mobil göz tarama aracında öğrencilerin göz taramasında gözünde sorun olan 3 öğrenciye gözlük yazıldı,  Bunun dışında önemli bir göz rahatsızlık tespit edilmedi.
Arguvan Atatürk İlköğretim okul müdürü Asker Doğan'da derneğin hiç bir karşılık beklemeden yaptığı çalışmasından dolayı  yönetim kurulu başkanı Bahattin Taşkın başta olmak üzere tüm ekibine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi ve teşekkür etti.
www.arguvanhaber.com
 


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56