ARGUVAN'DA SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Arguvanlı'nın çilesi ve endişesi bitmek bilmiyor.

ARGUVAN'DA SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Arguvanlının çilesi ve endişesi bitmek bilmiyor.

En son yaşanan sağanak yağış Arguvan ilçe merkezi ve bazı Mahalelerde (Köylerde) hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeni ile yol çalışması yapan firma işçilerinin kaldığı Arguvan Merkezdeki (Kaymakamlık yakınında) şantiye bile sular altında kaldı.

-Soğuklar ve şiddetli fırtına Arguvan’da Kayısı başta olmak üzere birçok meyve ağacını yerel seçim olduğu gün vurmuştu. Bazı meyveler yok denecek kadar az bazıları da hiç yok.

-Ekinler Arguvan’ın önemli bölümünde iyi değil.

-Hayvan para etmiyor.

-Arıcılar endişeli, çekirgeler dağları yaylaları istila etmiş durumda, neredeyse köylere inecekler. Geçen senenin olumsuz etkilerinden kurtulamayan arıcılar bu sene ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

-Bazı köylerde (Köy isimlerini ve sorunlarını şimdilik yazmak istemiyoruz) özellikle içme suyu ve kanalizasyon alt yapısından kaynaklanan çok ciddi ve insan sağlığını olumsuz etkileyen acil önlem alınması gereken sorunlar var.

-Bazı köylerde kısmen veya tamamında halen normal telefonlar çalışmıyor cep telefonlarının da çekmediği bazı Mahalelerde (Köylerde) yaşayanlar mağdur durumda.

-Arguvan’ın neredeyse tamamında hafif bir rüzgâr olsa elektrikler sık sık kesiliyor, bazı günlerde tam gün elektrik kesintisi oluyor.

Arguvan’da bu sorunlara ilave edilecek çok daha hayati önem taşıyan sorunlar var.  

Arguvan’da yaşayan ve geçimini Arguvan’da sağlayan çiftçiler, üreticiler ve esnaflar kara kara düşünüyorlar ne olacak halimiz diye.

Arguvanlının çilesi ve endişesi bitmek bilmiyor.

www.arguvanhaber.com
Ersoy Eren

Fotoğraf: Ramazan Taştaş 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
UZAKTA BİR KÖY...
UZAKTA BİR KÖY... - 8 yıl Önce

mrb elektirik kesintisi cep telinin cekmemesi gibi,Çiftcilere yönelik sorunların en aza indirilmesi gibi sorunlara syn belediye başkanının el atması nerde ne eksik varsa hemen gideriyor olması gerek...

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56