ARGUVANDA SERTİFİKALI BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI

Arguvan'da 26 ton "Sönmez 2001 sertifikalı buğday çeşidi tohumu dağıtıldı.

ARGUVANDA SERTİFİKALI BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI

Arguvan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilerek ilçeye getirtilen sertifikalı tohumlar üreticilere dağıtıldı.
 
Arguvan'da  26 ton "Sönmez 2001  sertifikalı buğday çeşidi tohumu talebinde bulunan çiftçilerin tohumları dağıtıldı. Dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Turan Karaca, İlçe Müdürü Ali Aksar Ekici, Ziraat Odası Başkanı Kudret Kılıç ve çok sayıda üretici katıldı.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, getirtilen sertifikalı buğday çeşidin bu bölgede daha önce demonstrasyon çalışmasının yapıldığını, birim alandan daha fazla verim almak için sertifikalı tohum kullanmak gerektiğini belirterek, bu bilinçle sertifikalı tohum kullanan üreticilere teşekkür etti.
 
Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı ise, İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ziraat Odası Başkanlığı'na çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, getirtilen 26 ton sertifikalı tohumun ileriki yıllarda artması ve daha çok üretici tarafından tercih edilmesi için koordineli olarak çalışacaklarını dile getirdi.

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56