ARGUVAN'DA SULAMA GÖLETLERİ YAPIMI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDIĞI AÇIKLANDI

Arguvan'da göletlerin Yazıbaşı, Tatkınık, Kömürlük ve Akören köylerine yapılmasının uygun olacağı yönünde karar verildiği İsa köydeki sulama göletinin de rehabilitasyondan geçirileceği belirtildi.

ARGUVAN'DA SULAMA GÖLETLERİ YAPIMI İÇİN YER TESPİTİ YAPILDIĞI AÇIKLANDI
Arguvan'da sulama göletleri için yer tespitleri yapıldığı açıklandı. 

Küresel ısınmalarının etkilerinden üreticilerin korunması adına yapılması planlanan Arguvan'daki sulama göletleri için İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Ali Asgar Ekici ile ziraat yüksek mühendisi Mehmet Kaya, yer tespit çalışması yaptı.

Ziraat yüksek mühendisi Mehmet Kaya'nın yaptığı açıklamada, göletlerin Yazıbaşı, Tatkınık, Kömürlük ve Akören köylerine yapılmasının uygun olacağı yönünde karar verildiği İsa köydeki sulama göletinin de rehabilitasyondan geçirileceğini anlatan Kaya, buranın üreticilerin kullanımına sunulmasının planladığını söyledi.

İlçenin 200 bin dekar arazisi bulunduğunu anlatan Kaya, bu arazilerin tamamında kuru üretim yapıldığını, sulama göletlerinin oluşturulmasıyla alanın büyük bir kısmının sulanabilir hale geleceğini vurguladı. Sulu üretimin yapılmasıyla ilçedeki üretim modelinin değişeceğine işaret eden Kaya, ayrıca ekonomik büyüme sağlanacağını, ilçenin tarımsal üretim potansiyelinin de artacağını ifade etti. -

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56