ARGUVANDA ÜÇ OKULUN ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Düzenleme çalışması kapsamında yapılacak kilitli parke taşı uygulamasıyla Arguvan lisesi, Atmalılar İlköğretim Okulu ve Tatkınık Yatılı Bölge okullarının çevre düzenlenmesi yapılacak.

ARGUVANDA ÜÇ OKULUN ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
Arguvan da SODES projesi kapsamında üç okulun çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.
Düzenleme çalışması kapsamında yapılacak kilitli parke  taşı uygulamasıyla Arguvan lisesi, Atmalılar İlköğretim Okulu ve Tatkınık Yatılı Bölge okullarının çevre düzenlenmesi yapılacak.
SODES projeleri kapsamında 6 projesi Kabul edilen Arguvan ilçe milli eğitim müdürlüğü projelerini süresi içerisinde tamamlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kabul edilen 6 projenin içerisinde 3 okuldaki çevre düzenlemesinin yapılmasının yanında Arguvan Lisesi pansiyonuna spor sahası yapımı, Kütüphane kurulması, 2 okula çocuk parkı ve kamelya yapımı, Kitap alımı ve Arguvan’daki önemli eksiklerinden olan Tiyatro ve Konferans salonu yapımı işleri de yer almaktadır.
 SODES in imkânlarından yararlanmak isteyen İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı başkanlığında okul müdürleri ile bir toplantı yapmış ve Kaymakam Maraşlı ilçenin ihtiyaç ve öncelikleri tespit edilerek projeler hazırlanması istemişti.  
İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Aladağ bu yıl 24 proje ile SODES’e müracaat ettiklerini belirtip kabul edilen projeleri Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlının’da destekleriyle hayata geçirmeye çalıştıklarını belirtti.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56