ARGUVAN'DAKİ HIRSIZLIK OLAYLARININ ÜZERİNE GİDİLMELİ

Son birkaç yılda köylerde soyulan evlerin olmasına rağmen sürülerin ahırdan çalınıp götürülmesi herkesi korkuttu. Yeni hırsızlık olaylarının olmaması için hırsızlıkların üzerine gidilmeli.

ARGUVAN'DAKİ HIRSIZLIK OLAYLARININ ÜZERİNE GİDİLMELİ
Daha önceleri Arguvan Köylerinde dolandırıcılık ile ilgili bir yazı yazmıştım. Köylülerin bu konuda dikkatli olmaları gerektiğine de değinmiştik.
Sürülerin ahırdan çalınıp götürmesi kimsenin aklına gelmemişti. Arguvan bölgesinde sıradan hırsızlık olayları zaman zaman görülse de bu olay herkesi şaşırttı. Sürülerini kışın Arguvan merkeze getiren Çakmak (Sığırcıuşağı)  köyünden Cemal Erbaş’ın  sürüsü çalındı. Bu olayın basit bir hırsızlık olmadığı görülmekte Cemal Erbaş bu olayda büyük bir organizasyon olduğundan şüpheli. Koyunların kapısını açan hırsızların sürüyü İsa köy’ün yakınlarına kadar götürüp oradan kamyonla taşıdıkları, Toplam da seksen tane hayvan götüren hırsızların elli tanesini götürürken otuz tanesinin kamyona sığmaması nedeni ile götüremediklerinde yerinde bıraktıklarını söylenmektedir. Bu olayın şeklinden de anlaşıldığı gibi önceden tertiplenmiş organize bir çalışmadır.
Son birkaç yılda köylerde soyulan evlerin olmasına rağmen bu olay herkesi korkuttu. Yeni hırsızlık olaylarının olmaması için Arguvan merkezdeki bu son hırsızlık olayı ve köylerdeki hırsızlıkların üzerine gidilmeli ve ortaya çıkartılmalı. Herkes özellikle halkın mal ve can güvenliğinden sorumlu olanların üzerine düşeni yaparak kamuoyunu aydınlatması gerekir.
Her ne kadar Cemal Erbaş bir kenara çekilip kaderine boyun eğse de bu olayın ve diğer tüm hırsızlık olaylarının üzerine gidilmeli failleri bulunmalı.
 Rıza PARLAK
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56