ARGUVAN’DAN HEKİMHAN’A GÖTÜRÜLMEK İSTENEN SU ÇALIŞMASI YERİNDE GÖRÜLDÜ

Mahkemelik olmasına rağmen, Müteahhit firmaya verilerek başlatılan suyu götürme çalışmalarında kullanılan kepçenin yörede yaşayanlar ve yaylacıların tepkisi nedeni ile çalışamadığı, çalışmanın da şimdilik askıya alındığı görüldü.

ARGUVAN’DAN HEKİMHAN’A GÖTÜRÜLMEK İSTENEN SU ÇALIŞMASI YERİNDE GÖRÜLDÜ
Hekimhan ve Arguvan arasında su sorunu devam ediyor…

Yamadağı Yaylalarından Hekimhan’a su götürülmek için başlatılan çalışmaya yörede bulunan halk karşı çıkmış, Çobandere (Şotik) Muhtarlığı bununla ilgili 2013 yılında Hekimhan’da Malatya Kadastro Müdürlüğüne dava açmıştı.

Çobandere Muhtarlığının tüzel kişiliği adına devam eden dava, Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte tüzel kişiliği kaldırılan muhtarlıktan alınarak, Arguvan İlçe Belediyesine devir edildiği öğrenildi. Davayı bundan sonra Arguvan İlçe Belediyesi takip edecek.

Arguvan Doğa Derneği 03.07.2014 tarihinde su kaynağının bulunduğu alana bir gezi düzenledi; geziye Arguvan Belediyesi, bazı muhtarlar ile vatandaşlarda katıldı.

Mahkemelik olmasına rağmen, Müteahhit firmaya verilerek başlatılan suyu götürme çalışmalarında kullanılan kepçenin yörede yaşayanlar ve yaylacıların tepkisi nedeni ile çalışamadığı,  çalışmanın da şimdilik askıya alındığı görüldü.

 

 Haber ve fotoğraflar: Rıza ParlakYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56