ARGUVAN'DAN KISA HABERLER

Arguvan'dan kısa haberler

ARGUVAN'DAN KISA HABERLER
ARGUVAN’DA ÜÇ GÜNDÜR DEVAM EDEN RÜZGÂR HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Arguvan’da üç gündür devam eden şiddetli rüzgâr hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Arguvan’da üreticiler her yönü mağdur iken, rüzgâr özellikle meyve bahçelerine çok zarar veriyor.

ARGUVAN’DA YEREL SEÇİM HEYECANI BAŞLIYOR

Arguvan’da 2014 yılında yapılacak yerel seçim için hazırlıklar başlıyor. Partilerin adaylarını erken açıklaması bekleniyor. Cumhuriyet Halk Partisinden Arguvan’da Belediye Başkanı veya Belediye Meclis Üyesi aday adayı olmak isteyenlerin katılacağı Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi başvuruları tamamlanmıştı. Arguvan’dan eğitime başvuranların 5-6 Temmuz tarihlerinde Gaziantep’te eğitim alacakları öğrenildi. Arguvan’da Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan aday adaylığı için şimdilik 10 kişinin ismi geçiyor.

ARGUVAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA TAŞINMAYA HAZIRLANIYOR

Arguvan Belediye Başkanlığına ait yeni hizmet binası kullanım hazır hale getiriliyor. Belediyenin yeni hizmet binasına kısa süre sonra taşınması bekleniyor.

MALATYADA FESTİVAL TARİHLERİ AÇIKLANMAYA BAŞLANDI, ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ 2013 YILINDA YAPILMAYACAK

Malatya’da festivallerin yapılacağı tarihler netleşmeye başlanırken 10 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin 2013 yılında yapılmayacağı açıklanmıştı.

Festivalin ertelendiği Arguvan Vakfı web sitesinde aşağıdaki şekilde duyurulmuştu. 1. Arguvan Belediye Başkanımızın önemli bir sağlık sorununun olması, 2. Arguvan Vakfımızın yıllardan beri özlemini çektiği kendi yerine kavuşabilmesi için gerekli maddi katkı sağlanması konusunda çalışma yapılması. 

ARGUVAN’DA UZUN YILLAR SONRA YAPILAN EYLEM VE YÜRÜYÜŞ OLUMLU KARŞILANDI

Arguvan’da uzun yıllar sonra ilk defa 5 Haziran 2013 tarihinde Taksim Gezi Parkı direnişçilerine destek amaçlı yapılan eylem ve yürüyüş Arguvan halkının her yönü ile takdirini topladı. Eylem ve yürüyüş  bundan sonra Arguvan’da yaşayanların yapılan yanlışlara sessiz kalmayacakları mesajını da verdi.

ARGUVAN’DA HOROZUN YUMURTLADIĞI İDDİA EDİLDİ                            

Arguvan İlçe Emniyet Amirliği bahçesinde polislerce beslenen horozun yumurtladığı ileri sürüldü. Arguvan Emniyet Amirliğinde görevli polis memurları, bahçede besledikleri kümes hayvanlarından horozun çok fazla öttüğünü fark ederek kümese girdi. Polisler, kümesteki horozun bir köşede yumurtanın üstünde durduğunu görünce şaşırdı. Horozun yumurtladığını ileri süren polisler, "İlk kez böyle bir şeyle karşılaştık. Çok şaşırdık. Horozun yumurtası, tavuklarınkinden küçük, güvercin yumurtasına benziyor" diye konuştu. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ise böyle bir durumla ilk kez karşılaştıklarını dile getirdi.Basından

ARGUVAN’DA BOŞ ARAZİDE YANGIN ÇIKTI.

Alınan bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi'ndeki kuru otların bulunduğu boş bir arazide henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.  Sıcaklık ve rüzgârın etkisiyle yaklaşık 2-3 dönümlük bir alana yayılan yangın, Arguvan Belediyesi itfaiye ekibinin müdahalesiyle yangın mahalleye sıçramadan kısa sürede söndürüldü.

ARGUVAN’DA TRAFİK KAZASI OLDU İKİ KİŞİ YARALANDI.                                                       
Arguvan'dan Malatya'ya giden (Adana Osmaniyeli Biçerciler) Mustafa Kılınç (45) idaresindeki 80 KR 522 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu İsa Köyü mevkiinde takla atarak durabildi.  Kazada, sürücü Kılınç ile Turgut Akkoca (46) ağır yaralandı. Yaralılar Ambulansla Malatya Beydağı Hastanesi'ne kaldırıldı.
Basından

ARGUVAN’DA 152 KÖK HİNT KENEVİRİ ELE GEÇİRİLDİ. 

Arguvan Çakmak Köyü'nde bir evde 152 kök hint keneviri ele geçirildi. Alınan bilgiyi göre, bir ihbarı değerlendiren Arguvan Jandarma İlçe Komutanlığı ekipleri, Çakmak Köyü Hivit Yaylası'nda bir evde arama yaptı. 152 kök dikili halde hint keneviri ele geçirdi. Basından


www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56