ARGUVANIN AVLANMA HARİTASINA TEPKİ

Arguvan’da daha önce karayolun sağı ve solu olarak avlanmaya açılan bölgenin tamamen avlanmaya açılması rahatsızlık yarattı. Hayvancılığın döllenme mevsimine rastlaması, hayvancılık yapanları olumsuz etkileyeceğini belirten katılımcılar tepkilerini dile getirdiler.

ARGUVANIN AVLANMA HARİTASINA TEPKİ
Çevre Orman Müdürlüğü ile avlanma hususların görüşülmesi konusunda 15.10.2010 Tarihinde yapılan toplantı yapıldı.

Çevre Orman Müdürü  Cumalı SAYIN, DKMD Şube müdürleri Mücahit CAN, Mustafa ERBAŞ ve Ayşe GÜNALTIN hazır bulunduğu toplantıya Arguvan’dan Malatya’ya giden katılımcılar AKP İlçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı, CHP Meclis Üyeleri, Karahüyük Köyü Muhtarı, Çavuş Köyü Muhtarı, Akören Köyü Muhtarı, Kuruttaş Köyü Muhtarı, Göngören Köyü Muhtarı, Kömürlük Köyü Muhtarı, Alhasuşağı Köyü Muhtarı, Gökağaç Köyü Muhtarı, Göçeruşağı Köyü Muhtarı, Çobandere Köyü Muhtarı, Yoncalı Köyü Muhtarı, Çakmak Köyü Muhtarı, Bozan Köyü Muhtarı ve Atmalılar Derneği Yönetim  Kurulu toplantıda hazır bulundular.
Toplantıya katılanlar bakanlığın bölgeyi tamamen avlanmaya açmasına tepki gösterdiler. Arguvan’da daha önce karayolun sağı ve solu olarak avlanmaya açılan bölgenin tamamen avlanmaya açılması rahatsızlık yarattı. Hayvancılığın döllenme mevsimine rastlaması, hayvancılık yapanları olumsuz etkileyeceğini belirten katılımcılar tepkilerini dile getirdiler.
Çevre Orman müdürlüğü yetkilileri muhtarların denetleme yetkisi olduğunu belirtip usulsüz kuralsız avlanmanın önüne geçmek için muhtarların bölgelerini kontrol edip yasadışı avlanmaları Alo 156 ya bildirmelerini istedi.
Bakanlığın bu kararı Arguvan Köylerinde olumsuz av sezonunu da başlatırken yörenin de avcıların huzursuz olacağını göstergesi olarak yorumlandı.

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
- 12 yıl Önce

Av ve avcılık bir spor.O zaman çıkıp doğayı dolaşacan, av tüfeğin ile de doğanın dengesini bozmayacan. Morhamam Köyü civarı baraja yakın bir bölge. Eskiden tavşan, tilki, toy... ördek, karabatak çoktu. Şimdi yok. Evet kocaman bir yok işte.Avlanma bir hayvanın neslini tüketerek spor yapmaksa, ben buna katılmıyorum ve kınıyorum. Bırakın doğa kendi dengesini miliyonlar yılca nasıl koruyorsa o ritimle korusun.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56