ARGUVANIN DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ TOPLANTI YAPTILAR-ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVAL TARİHİNİN 14-15 TEMMUZ OLMASI UYGUN GÖRÜLDÜ

2012 yılında 10.düzenlenecek Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin ön hazırlıklarına başlamak üzere, 13 Ocak 2012 Cuma günü Arguvan’ın demokratik kitle örgütleri Malatyada ve Arguvan'da bir araya geldiler. Toplantıda 10.Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin tarihi 14-15 Temmuz olması uygun görüldü.

ARGUVANIN DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ TOPLANTI YAPTILAR-ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVAL TARİHİNİN 14-15 TEMMUZ OLMASI UYGUN GÖRÜLDÜ
2012 yılında 10.düzenlenecek Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin ön hazırlıklarına başlamak üzere, 13 Ocak 2012 Cuma günü Arguvan Vakfı Başkanı, İstanbul’da bulunan Arguvan Köy dernekleri Temsilcileri ve Ankara Arguvanlılar Derneği Malatya’da faaliyet gösteren Arguvan derneklerini ziyaret ettiler.

Yapılan ziyarette 10. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali için ön çalışma toplantısı da yapıldı. Toplantıda daha önceki festivalde yaşanan bazı yanlış anlaşılmaların önüne geçmek amacıyla derneklerin görüşleri alınarak festivalin herkes tarafından sahiplenmesinin önemi vurgulandı. Daha sonra toplantıya Arguvan da devam etmek üzere Arguvan Belediyesine gidildi.
Arguvan’da yapılan toplantıya Malatya'dan gelenlerle birlikte Arguvan’dan Arguvan Halk Eğitim Müdürü, okul Müdürleri ile bazı Arguvanlılarda  katıldı.

Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan’ın yaptığı hoş geldiniz konuşmasından sonra, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş söz alarak ziyaretlerinin amacını anlattı. Mehmet Kızıldaş, yapılacak Festival hakkında herkesin önerilerini ve görüşlerini alarak daha zengin içerikli festival yapmayı amaçladıklarını, Arguvan’ın demokratik kitle örgütlerinin festivali her yönü ile sahiplenmesi gerektiğini vurguladıktan sonra gündemi belirleyen dört maddeyi okudu. Gündem maddeleri
Festival tarihi belirlemek, Festival komitesi oluşturmak, Festivalin tanıtımını yapmak ve Basın bildirisi hazırlamak olarak belirlendi.  
Tüm katılımcıların belirlenen gündem maddeleri dâhilinde görüş ve önerilerini belirttiği toplantıda, Festivalin içerik bakımından nasıl zenginleştirilebileceği ve yapılan çalışmaların Arguvan’a katacağı değerler üzerinde duruldu. Arguvan okul aile birliği temsilcileri de eğitimin önemini vurgulayarak sorunlarının festivalde panelde gündeme alınmasını önerdiler. Malatya’daki dernekler adına Festival Komitesine Akören Dernek Başkanı Yusuf Doğan önerildi. 
Toplantıda 10.Uluslararası Arguvan Türkü Festivalinin tarihi 14-15 Temmuz olması uygun görüldü.
Toplantıdaki önerileri not alan Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş tüm önerileri değerlendireceklerini bundan böyle Arguvan Türkü Festivali’nin herkesin festivali olduğunun bu nedenle kimsenin davetiye beklememesi gerektiğini vurguladıktan sonra ikram edilen yemek yenildi ve toplantı sona erdi.

www.arguvanhaber.com
Rıza Parlak 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56