ARGUVAN'IN KONUT SORUNU

Arguvan’da, Son yıllarda konut yapımında artış görülmekte ancak buna rağmen yeterli olmadığı görülüyor.

ARGUVAN'IN  KONUT SORUNU
Arguvan’da, Son yıllarda konut yapımında artış görülmekte ancak buna rağmen yeterli olmadığı görülüyor.  
1954 yılında ilçe olan, 2002 sayımında nüfusu 2 bin 700 iken son sayımda 2 bine düşen ilçede, devlet memurlarının Arguvan’da yaşaması için yeni konutların yapılma ihtiyacı var.
Tepebağ Mahallesi Muhtarı Hüseyin Balkan, yaptığı açıklamada, heyelanlar, eğitim ve işsizlik nedeniyle yıllardır yaşanan göçlerle ilçenin nüfusunun azaldığını belirterek, yaklaşık 100 civarındaki devlet memurunun da Malatya'dan gelip gittiğini söyledi.
Memurların ilçede yaşamasını arzu ettiklerini belirten Balkan, şöyle dedi:
"İlçede üç defa heyelan oldu yer değiştirdi. İnsanlarımız başka yerlere göç etiler. Devlet memurlarının yaşayabileceği şekilde konutlar olmadığı için onlar da Malatya'dan gelip gidiyorlar. Yerel yönetimlerde görev yapan belediye başkanları, ilçede konut ve bir tahıl ambarı olmasını vaadini vermişler. Ancak, gerçekleştirememişlerdir. Son yıllarda vatandaşlar kendi imkânlarıyla tek tek konut yapmaya başlamıştır. Meyvecilik hayvancılık ve tarım sektörünün diğer alanlarında ilçemiz insanları yeterli destek alamamıştır. İlçedeki kamu kuruluşlarında görev yapan memurlar konutsuzluk yüzünden Malatya'ya gidip gelmektedir. İlçede yeteri kadar konut olursa, 80 ile 100 arası memurun ilçede kalması ve katkısı daha fazla olacaktır

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56