ARGUVANLI GÜLÇİN ÇIPLAK YGS'DE TÜRKİYE YEDİNSİCİ MERSİNDE İL BİRİNCİSİ OLDU

Arguvanlı emekli öğretmen Ali Çıplak’ın kızı Gülçin Çıplak Y.G.S sınavında Mersin birincisi ve Türkiye yedincisi oldu.

ARGUVANLI GÜLÇİN ÇIPLAK YGS'DE TÜRKİYE YEDİNSİCİ MERSİNDE İL BİRİNCİSİ OLDU
Arguvanlı emekli öğretmen Ali Çıplak’ın kızı Gülçin Çıplak Y.G.S sınavında Mersin birincisi ve Türkiye yedincisi oldu.
Mersin de yaşayan Ali Çıplak’ın kızı Gülçin Çıplak çalışma disiplinlini bozmadan ve taviz vermeden çalışmasının karşılığını aldı.
 “Başarılı olmanın kısasları disiplinli çalışma ve kendine bir hedef belirlemekten geçiyor” diyen Gülçin Çıplak’ın başarısında kendi azminin yanında ailesinin demokrat yapısı, babası Ali Çıplak’ın ilgili ve iyi bir aile babası olması da etken oluyor. Gülçin Çıplak’ın başarısı kendisi, ailesi ve dostlarının da gururu oldu.
Mersin birincisi ve Türkiye yedincisinin Arguvanlı olması sevindirici bir gelişmedir. Gülçin Çıplak’ın aynı başarıyı LYS’de de göstermesini diliyoruz.  
www.arguvanhaber.com
 Rıza PARLAK
 
 
YGS Türkiye 7. ve Mersin 1.’si Arguvanlı Gülçin Çıplak Mersin Mezitli Gazetesi Muhabiri Derya Seyitoğlu ile yaptığı röportaj.

Derya Seyitoğlu: Hangi Liseden Mezunsunuz? Lise Hayatınızın başarınıza etkisi oldu mu?

Gülçin Çıplak: Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nden mezunum. Sayısalcıyım. Lise hayatımın başarıma çok fazla etkisi olmuştum. Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nde dolu dolu 4 yıl geçirdim. Öğretmenlerin çok ilgiliydiler. Anlamadığım ders konularını öğretmenlerimize tekrar sorardım ve onlar üşenmeden tekrar anlatırlardı. Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nde gördüğüm eğitim beni bu başarı seviyesine getirdi.

Derya Seyitoğlu: Lise Hayatınızda Nasıl Bir Öğrenciydiniz?

Gülçin Çıplak: Çok parlak bir öğrenciydim diyemem ama derslerimi planlı olarak takip ederdim. Oldukça konuşkandım. Sınıf arkadaşlarımla çok iyi geçinirdim. Öğretmenlerim ile arkadaş gibiydim.

Derya Seyitoğlu: Ders Çalışma Şekliniz Nasıldır?

Gülçin Çıplak: Planlı ve programlı olmaya her zaman gayret gösterdim. Düzenli olarak konu tekrarı yapardım. Kendimi ders çalışacağım diye sıkıntıya sokmazdım zamana bırakırdım. Bazı öğrencilerin ellerinden test kitapları düşmez fakat ben öyle birisi hiç olmadım. Yeri geldi test kitabı çözüm yeri geldi müzik dinledim.

Derya Seyitoğlu: Kendinizi Sosyal Yaşantınızdan Soyutladınız mı?

Gülçin Çıplak: Asla. Benim sosyal bir kişiliğim var. Her ay düzenli olarak arkadaşlarımla sinemaya giderim. Bu faaliyetlerimden hiçbir zaman vazgeçmedim. Zaten planla olarak ders çalıştığım için kendime ayıracak boş zamanlarım oluyordu. Bu boş zamanlarımı sinemaya giderek değerlendiriyordum.

Derya Seyitoğlu: Ailenizin Başarınızda Katkısı Var Mıdır?

Gülçin Çıplak: Babamın üzerimde oldukça emeği var. Babam emekli sınıf öğretmenidir. Ben ilkokulu başladım okumayı – yazmayı babamın sayesinde öğrendim. Babam ders anlatırken gizli gizli onun anlattığı konuları dinlerdim. Anlamadığım konuları babama sorardım. Ailem benden böyle bir başarı her zaman bekliyorlardı. Çok mutlular.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56