ARGUVANLI HEMŞEHRİMİZ KEMAL BÜLBÜL PSAKD GENEL BAŞKANI OLDU

Türkiye’deki en eski Alevi örgütlerinden olan ve Türkiye çapında yaklaşık 70 şubesi bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği genel başkanlığına Arguvan’ın Çobandere ( Şotik) Köyünden Kemal BÜLBÜL seçildi.

ARGUVANLI HEMŞEHRİMİZ KEMAL BÜLBÜL PSAKD GENEL BAŞKANI OLDU
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Türkiye’deki en eski Alevi örgütlerinden olan ve Türkiye çapında yaklaşık 70 şubesi bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği genel başkanlığına Arguvan’ın Çobandere ( Şotik) Köyünden Kemal BÜLBÜL seçildi.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulua 500′e yakın delege katılırken, Genel Kurul’da Hüseyin Güzelgül, Kemal Bülbül ve Cuma Gülsoy Genel Başkan adayları oldular. Blok liste olarak yapılan seçimleri Kemal Bülbül’ün Genel Başkan adayı olduğu liste 2 oy farkla kazandı. Kemal Bülbül 216 delegenin oyunu alırken, Hüseyin Güzelgül 214 oy, Cuma Gürsoy ise 6 oy aldı.
3 Mart 1963 yılında Arguvan’ın Çobandere ( Şotik) Köyünde doğan Kemal BÜLBÜL, ilk ve orta öğrenimini Arguvan ve Malatya’da tamamladıktan sonra Akçadağ Öğretmen Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini Çanakkale'de yapan Bülbül,   Adıyaman'da ( Kahta ) öğretmenliğe başladı.   
Kamu emekçileri sendikal örgütlenmesinde EĞİT - SEN ve EĞİTİM - SEN ve KESK'in kuruluş çalışmalarına katıldıktan sonra kendi isteğiyle 1995 yılında Ankara'ya atandı ve 1997 yılında da öğretmenlikten istifa edip HADEP’TE aktif politikaya başladı ve Ankara il başkanlığı görevinde bulundu. İl başkanlığı sırasında çeşitli basın açıklamaları ve konuşmalardan dolayı iki kere tutuklandı ve Anayasa Mahkemesinin açtığı dava sonucu "beş yıl siyaset yasağı cezası" aldı.
Her dönemde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin çalışmalarını yakından izleyen Bülbül, PSAKD mücadelesine katkı sunmaya çalıştı. Derneğin son genel kurulunda Genel Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen K.Bülbül, halen PSAKD Eğitim ve Örgütlenme Sekreterliği görevini yürütüyordu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56