ARGUVANLI ŞAİR YAZAR ARİFE KALENDER ARGUVAN VAKFINDA OKURLARI İLE BULUŞTU

Vakfın merkezinde Şair Yazar Arefe Kalender ile “Bendeki Malatya” Kitabı ve genel konular hakkında söyleşi yapıldı.Sanatçı Muharrem Temiz katılımcılara bir dinleti sundu.

ARGUVANLI ŞAİR YAZAR ARİFE KALENDER ARGUVAN VAKFINDA OKURLARI İLE BULUŞTU
Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfında 12.12.2010 Pazar günü Şair Yazar Arefe Kalender ile “Bendeki Malatya” Kitabı ve genel konular hakkında söyleşi yapıldı. Söyleşiye ilgi oldukça büyüktü, Sanatçı, yazar, çizerlerde söyleşiye katıldılar. Köy dernek başkanları ve Arguvanlıların katılımı hem vakıf yönetimini hem de yöremiz yazar ve şair Arife Kalenderi oldukça memnun etti.
Vakıf başkanı Mehmet Kızıldaş açılış konuşmasında İçimizden biri olan Arife Kalender’in vakfımız etkinlikleri arasında yer alan söyleşiye katılması bizleri çok memnun etti. Vakfımız; yöremiz sanatçı, yazar ve çizerleri ile sürekli diyalog halinde olacaktır dedi. Vakıf Yönetiminin buna özen gösterdiğini söyledi. Söyleşiye Yönetmen olarak katılan Kadir İncesu şair Arife Kalender’e “Bendeki Malatya” Kitabı hakkında sorular yöneltti, Arife Kalender de bu sorulara cevap vermek ve doğduğum yeri anlatmak bana onur verdi. Çünkü:“Bendeki Malatya” annemden – babamdan ödünç aldığım hayatı kızım Burcu Güneş’e devrederken; ömrüme dönüp baktığım bir kitap oldu.
Malatya doğduğum şehir. İlk gördüğüm, ilk söylediğim, ilk güldüğüm yer. On yedi yaşıma kadar her soluk alışımda kanıma işleyen, daha sonra da, İstanbul’a gelip yerleşen hayatımda hep var olan şehir. Kanımda Boydağı’nın rüzgârı, Göldağı’nın karı var. Hala damarlarımda asi akıyor Fırat. Yazdıklarım ne tarihtir ne de bilimsel gerçekler, Yıllar önce ardımda bıraktığım bir şehrin bende kalan öyküsüdür. Bir yanı düş, bir yanı anı, bir yanı özlem, bir yanı dilek... Bu şehir bende yaşıyor hala... Dedi. Arife kalender daha sonra şiirlerinden parçalar okudu, Konukların sorularını cevapladı.
Sanatçı Muharrem Temiz ve Savaş Gövtepe, katılımcılara bir dinleti sundular. Muharrem Temiz söyleşiye katılan dostlarımıza duygulu anlar yaşattı.
Arife Kalender “Bendeki Malatya” adlı kitabını okuyucularına imzaladı. Etkinliğe katılanlar sanatçılar, Arife Kalender ve izleyiciler memnuniyetlerini belirterek etkinliğe son verildi.
 Kaynak: Arguvan Vakfı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56