ARGUVANLILAR İSTANBUL'DA FESTİVAL YÜRÜYÜŞÜ PLANLIYOR

14-15 Temmuz tarihlerinden Arguvan’da gerçekleştirilecek 10. Türkü Festivali’nin çalışmaları sürüyor. Arguvan Vakfı yönetimi ve Arguvan Köy Dernekleri bu amaçla önceki gün Arguvan Vakfı’nda bir araya geldi. Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, 24 Haziran’da İstanbul’da Galatasaray’dan Taksim’e kadar festival yürüyüşü yapılmasının planlandığını açıkladı.

ARGUVANLILAR İSTANBUL'DA FESTİVAL YÜRÜYÜŞÜ PLANLIYOR
Arguvan Köyleri Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, 24 Haziran’da İstanbul’da Galatasaray’dan Taksim’e kadar festival yürüyüşü yapılmasının planlandığını açıkladı. Kızıldaş festivale Sebahat Akkiraz ve İlhan Cihaner’in katılmalarının kesinleştiğini bildirdi.
 
Erhan KIZILYAR
 
14-15 Temmuz tarihlerinden Arguvan’da gerçekleştirilecek 10. Türkü Festivali’nin çalışmaları sürüyor. Arguvan Vakfı yönetimi ve Arguvan Köy Dernekleri bu amaçla önceki gün Arguvan Vakfı’nda bir ayara geldi.
Arguvan Köyleri Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş, toplantıda festival ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Kızıldaş Festivalin bu yıl 10.sunun düzenlenmesi vesilesiyle tanıtıma özel bir önem verdiklerini bu amaçla Festival’den önce 24 Haziranda Galatasaray’dan Taksim’e kadar bir yürüyüş yapılmasının planlandığını açıkladı. 

Kızıldaş, yürüyüşe; milletvekillerinin, sanatçıların da katılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ayrıca festivalden bir hafta önce Malatya merkezde de stand açılacağını burada da tanıtım çalışmalarının süreceğini ifade etti.
 
Akkiraz ve Cihaner kesinleşti
 
Festivale katılacaklar ile ilgili bilgiler de veren Başkan Kızıldaş, Türk Halk Müziği Sanatçısı CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz’ın, yine düzenlenecek Yargı konulu panele CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in katılmasının kesinleştiğini bildirdi.   Kızıldaş, diğer katılımcılarla görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.
 
Ses yarışmasına bekleniyorsunuz
 
Vakıf   Başkanı Kızıldaş daha sonra bu yıl 12.si düzenlenen Ses Yarışması ile ilgili bilgiler verdi. Kızıldaş, tüm Arguvanlıları ve türkü dostlarını 29 Nisan Pazar günü saat 13.00’da Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda yapılacak yarışmanın finaline davet etti. Ses yarışması finalinde ön elemeleri kazanan 10 sanatçı sahne alacak.
Toplantıda daha sonra Vakfın, Sivas Katliamının zaman aşımına karşı düzenlenen mitinge katılması olumlu bulunurken, 1 Mayıs’a katılıp katılmaması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. İlke olarak katılma yönünde eğilim oluşurken Vakfın son bir durum değerlendirmesi yapacağı bildirildi.

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56