AŞIK EKBERİ'NİN 50.SANAT YILI TÜRKÜ ŞÖLENİ İLE KUTLANDI

Ekberi’ye destek olmak amacıyla sahneye sırası ile sanatçılar Hıdır Göksu, Cengiz Özkan, Selahattin Alpay, Çiğdem Elmas, Mesut Salman, Muzaffer Özdemir, Gani Pekşen, Muharrem Temiz, Gülcihan Koç, Özcan Türe, Seval Eroğlu, Nilüfer Sarıtaş, Ali Abbas Aslantürk ve Mehmet Balaman çıktı.

AŞIK EKBERİ'NİN 50.SANAT YILI TÜRKÜ ŞÖLENİ İLE KUTLANDI
HABERİN GALERİSİ
EKBERİ 50.SANAT YILI

EKBERİ 50.SANAT YILI

Ali Ekber Gülbaş’ın (Aşık Ekberi) 50.sanat yılı türkü şöleni ile kutlandı.
İstanbul’da faaliyet gösteren Arguvan Çavuş Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Ekberi’nin 50. sanat yılı türkü şöleni 25 Mart 2012 Pazar günü Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmen evinde yapıldı.
Arguvan Vakfı ve Arguvan Köy derneklerinin de desteklediği etkinlik Çavuş köylüleri ve Arguvanların da katılımı ile yapıldı. Etkinlik başlangıcında Ekberi’nin hayatını anlatan slayt gösterimi yapıldı.
Serpil Kara’nın başarılı sunumu ile başlayan 50.sanat yılı etkinliğinde Çavuş Köyü Dernek Başkanı Abbas Genç, Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Ankara’dan etkinliğe katılan Ankara Arguvanlılar Dernek Başkanı Asım Aydoğdu birer konuşma yaptılar. Konuşmacılar genel olarak Türk Halk Müziğine ve Arguvan’a çok önemli eserler kazandıran, kültürümüzün önemli emekçilerinden Ozan Ekberi’nin 50. sanat yılını kutlayıp ozanlara sahip çıkarak, hak ettikleri değeri vermek gerektiğini vurguladılar.
Ekberi’ye destek olmak amacıyla sahneye sırası ile sanatçılar Hıdır Göksu, Cengiz Özkan, Selahattin Alpay, Çiğdem Elmas, Mesut Salman, Muzaffer Özdemir, Gani Pekşen, Muharrem Temiz, Gülcihan Koç, Özcan Türe, Seval Eroğlu, Nilüfer Sarıtaş, Ali Abbas Aslantürk ve Mehmet Balaman çıktı. Sanatçılar birbirinden güzel türkülerini seslendirip, katılımcılara türkü ziyafeti sundular. sanatçılara katkılarından dolayı plaket verildi.  
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taştan, Çavuş Köyü Muhtarı Vahap Genç ve Malatya Çavuş Köyü Derneği de mesaj gönderip Ekberi’nin 50.sanat yılını kutladılar.
Etkinlik sonrasında Ekberi bir konuşma yaptı ve şiir okudu. Daha sonra Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından Ekberi’ye plaket verildi. Ekberi de etkinliği düzenleyen dernek yönetim kuruluna, katkı sunanlara katılımcılara teşekkür etti.
Etkinlik sonunda başarılı sunumu ile beğeni toplayan Arguvanlı hemşehrimiz Serpil Kara’ya Çavuş Köyü Dernek Başkanı Abbas Genç tarafından plaket verilip, teşekkür edildi.
Arguvan Haber olarak izlediğimiz Ali Ekber Gülbaş’ın (Aşık Ekberi) 50.sanat yılı etkinliği saatlerin ileri alınması dolayısı ile bir saat geç başlatılıp geç bitirilmesine rağmen katılımcıların etkinlik sonuna kadar beklediği görüldü.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56