AŞIK VEYSEL ANITI VE HURŞİT EREN PARKI

Arguvan’da yaşayan Muharrem Bayram’ın 06 Mart 2013 tarihinde Arguvan Haber’e gönderdiği Aşık Veysel Anıtı ve Hurşit Eren Parkı başlıklı yazıyı okuyucularla paylaşmak istedik.

AŞIK VEYSEL ANITI VE HURŞİT EREN PARKI
Arguvan’da yok denecek kadar az olan parklarından birisi olan Hurşit Eren Parkında yeni belediye hizmet binasına yol açmak için ağaç kesimi yapılacağı, kısmen bu çalışmanın başlatıldığı hakkında haberimizi 28 Mart 2013 tarihinde yayınlamıştık.
Bu konu ile ilgili Arguvan’da yaşayan Muharrem Bayram’ın 06 Mart 2013 tarihinde Arguvan Haber’e gönderdiği yazıyı okuyucularla paylaşmak istedik.
Aşık Veysel Anıtı ve Hurşit Eren Parkı
Arguvan Hurşit Eren parkının bir köşesinde sessizce duran Aşık Veysel anıtında “Dostlar beni Hatırlasın” yazılırken otuz yıllık çınarlar, çamlar, akasyalar ve çiçekler yazıklar olsun bizi kesenlere ve duyarsız kalanlara diyorlar.  
Hızar makinesi son gücüyle ağaçları kesime devam ederken belediye hoparlörden bir duyuru yapıldı. Tabi ki hızar makinesinin sesinden duyuruyu anlayamadık. Belediye meclisi üyelerinden birisine sordum bu ne duyurusu dedim, ağaç dikim kampanyası başlattık katılmıyor musun? Deyince “yüreğim sızlıyor, içim kan ağlıyor “ diyen bir sanatçının sözleri aklıma geldi. Neye uğradığımı şaşırdım ağaçlara bir su bile vermediniz, bununla yetinmeyip şafakla birlikte parktaki gülleri yerinden söktünüz, parktaki ağaçları kesen şu hızar makinesinin sesini duymuyormusun diyerek oradan uzaklaştım.  
Muharrem Bayram
Hurşit Eren Parkından Fotoğraflar: Rıza PARLAKYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56