ATMALILAR DERNEĞİ’NİN SORULARI, MALATYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE SORULDU

Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ve Arguvan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç, Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’u makamında ziyaret ettiler.

ATMALILAR DERNEĞİ’NİN SORULARI, MALATYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE SORULDU
Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ve Arguvan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç, Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’u makamında ziyaret ettiler.
Milli, Eğitim Müdürü Mehmet Bulut’un: “ Niye sık sık gelmiyorsunuz? Bizim sizden alacağımız yok, sizin bizden alacağınız var.” sözleriyle esprili, sıcak bir karşılamasının ardından, Arguvan’da eğitim öğretimle ilgili yaşanmakta olan sorunlar masaya yatırıldı. Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük:
 “Norm kadro gerekçe gösterilerek, Eymir Şehit Tuncay Göksu İlköğretim Okulu’nun, yılın başından beri devam eden öğrencilerinin öğretmenleri, ikinci yarıyılda görevden alındı. Birinci dönem fazla olmayan öğretmenler, ikinci dönem mi fazla geldiler?
                Bu okulun öğrencileri, birleştirilmiş sınıfta okumayı kabul etmeyince, yarı ücreti kaymakamlıkça karşılanarak Arguvan’a taşınıyor. Oysa bu öğrencilere en yakın okul, Atmalılar İlköğretim Okulu’dur. Taşınacaklarsa Atmalılar İlköğretim Okulu’na taşınmalıydılar. Koru İlköğretim Okulu’nun öğrencileri, iki üç kilometre engebeli yolu yürümek zorunda bırakıldıklarından, yılın başından beri okuma hakkından yoksun bırakılmaktadırlar. Bu öğrencilerin de taşımalı sistemle Atmalılar İlköğretim Okulu’na taşınmaları gerekmektedir. Okumak, mecburidir ve insan hakkıdır.
Eski okul binamızı, onardık. Bu binanın bir bölümünü, öğrencilerimizin yemekhane olarak kullanmalarını istiyoruz.
Bir de okulumuzun bahçe düzenlemesi, devletin yükümlülüğünde olduğu halde, yıllardır yapılmıyor. Bunca başarılı öğrencinin, kış boyu çamur içinde dolaşması reva mıdır?
Tüm bu eksiklikler, aksamalar, çözümsüzlükler; Kürt ve Alevi olduğumuz için midir, diye sormadan da yapamıyoruz.“ dedi.
Arguvan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Mengüç : “Şurada öğretim yılının sona ermesine üç ay kaldı. Bu başarılı öğrencilerimizin yılın başından beri süren düzenlerinin, yılın ortasında bozulmasına lütfen izin vermeyin. Yılın sonuna kadar Eymir köyündeki öğrenciler, kendi köylerindeki okullarda öğrenimlerini sürdürsünler. Koru İlköğretim Okulu’nun öğrencileri de Atmalılar İlköğretim Okulu’na taşımalı sistemle getirilsin. Bu çocuklar, ilk yarıyılda öğrenimden mahrum kalmışlar. Bari ikinci yarıyılda okullu olsunlar. Lütfen, bunlara bir çözüm bulmanızı rica ediyoruz.” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut: “Sorunlarınızın çözümünün gecikmesi konusunda etnik ve inanç etmenini düşünmüş olmanız, gerçekten beni üzer. Böyle bir şey olamaz. Aksamaları, gecikmeleri kabul ediyorum. Böyle yüz yüze görüşerek, sorunları karşılıklı konuşarak birbirimizi anlayacağımıza ve sorunları birlikte çözeceğimize inanıyorum.
Onardığınız, şimdi de muhtara teslim edilmiş bulunan o binanın sizin kullanımınıza verildiğini biliyordum. O binayı, ihtiyaç halinde milli eğitime devretmek koşuluyla Atmalılar İlköğretim Okulu’nun öğrencileri için elbette kullanabilirsiniz.
Çocukların eğitim öğretimlerinin aksamaması için gerekenlerin yapılması konusunda ilçe milli eğitim müdürü ile de görüşeceğim.
Atmalılar İlköğretim Okulu’nun bahçe düzenlemesi ve spor kompleksinin yapımıyla ilgili konunun takipçisi olacağım. Konuyla bire bir ilgileneceğim. Bu yılın mayıs ayının sonunda bahçe düzenlemesini bitireceğiz.” dedi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56